Yoksul çocukların paralarını, cemaate gönderirken de Mutlu’muydu acaba?

İstanbul’un eski Mutlu valisinin Taksim Gezi Parkı’na bakarak şiirler, maniler yazarak neden mutlu olduğunu öğrenmiş olduk.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan İstanbul’un eski Mutlu valisi Diyarbakır valisi olarak görev yaptığı dönemde kamu kaynaklarından, yoksul çocuklar için gönderilen 500 bin lirayı Cemaat’e ait dershanelere aktarıyormuş.

Hürriyet’te yer alan haberinde, soruşturma dosyasına göre Mutlu’nun görevde olduğu dönemde valilik bünyesindeki Sosyal Destek Programı kapsamında 500 yoksul çocuğun eğitim masraflarını karşılamak için Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı’nca 500 bin lira ödenek çıkarılıyor.

Projede görev alan emniyet içindeki Cemaat’e bağlı polis ve emniyet amirleri, yaklaşık maliyeti çıkarmayıp idari ve teknik şartname hazırlamıyor. Daha uygun teklif veren başka dershaneler olmasına rağmen ihale 425 bin lira bedelle ruhsatsız olan ve şartnameye uymayan Cemaat bünyesindeki Kardelen Pratik SBS dershanesine veriliyor. Para, ihale dokümanı hazırlanmadan, maliyet çıkarılmadan, ilan işlemleri yapılmadan ve açık ihaleye çıkılmadan mevzuata aykırı biçimde paralar doğrudan Cemaat dershanesinin hesabına aktarılıyor. Dönemin Mutlu vali ve vali yardımcısı da bu duruma göz yumuyor.

Ne kadar dindar, ne kadar ahlaklı, ne kadar namuslular değil mi? Yoksul çocukların eğitimi için toplanan paralara bile göz dikecek kadar düşkünler bunlar