Ülkü Ocakları İstanbul-Taksimde “Ezanan uzanan eller kırılsın” sloganıyla yürüyüş yaptı..!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 8 Mart’ta Taksim’de polisin biber gazı ve plastik mermilerle sert bir şekilde müdahale ettiği eylemle ilgili “CHP ve HDP’nin öncülüğünde bir grup güya kadınlar için Taksim’de bir araya geldi, ezana ıslıklarla terbiyesizlik ettiler. Bunlar hiç İstiklal Marşı okumamışlardır. Ezana sahip çıkmayanlar, düşman kapımıza dayandığında onları alkışlar” sözlerinin ardından “Ezana uzanan eller kırılsın” sloganları atan bir grup faşist provokasyon amaçlı Taksim’de toplandı.

Polisin plastik mermi ile müdahale ettiği grup daha sonra HDP İl Binası’na yöneldi. Grup polis müdahalesiyle dağıtılırken HDP’liler parti binası önünde nöbet tutmaya başladı.

HDP Milletvekili Hüda Kaya konuya ilişkin “Ellerinde tek bir şey kaldı, dini değerleri, insanların hassasiyetlerini kutsalları istismar etmek ve gerçekleri çarpıtmak. Nasıl ki Gezi zamanında Kabataş yalanlarıyla, nasıl bu halkın inançlarını istismar eden gündemler oluşturmaya çalıştılarsa, şimdi 31 Mart’ta giderken, gerçekten kaybettiklerini anlayacaklar” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Ülkü Ocakları da “Ezana saldıran soysuzları protesto ediyoruz” ifadelerini içeren bir mesajla saat 23:00’te Galatasaray Meydanı’nda toplanma çağrısı yaptı. Galatasaray’dan Tünel istikametine yönelen grup tekbir getirdi. Grup “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” sloganı attı. Taksim’de toplanan bir grup da, tekbir eşliğinde “Tek yol şehadet” sloganı attı.