Soylunun Açıklamalarının Yalan Olduğu Bir Kez Daha Açığa Çıktı: PKK Halk Savunma Merkezi (HSM) İstanbul’daki patlamayla herhangi bir ilişkimiz yok” Açıklamasını Yaptı. Taksim Katliamının Sorumlusu Saray Rejimidir.!

HSM Karargah Komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada, “Öncelikle 13 Kasım günü İstanbul’da yaşanan olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara şifa diliyoruz” dedi.

Açıklamada devamla şunlar ifade edildi: “Bu olayla ilişkimizin olmadığı, doğrudan sivilleri hedeflemeyeceğimizi ve sivilleri hedefleyen eylemleri kabul etmediğimizi halkımız ve demokratik kamuoyu yakından bilmektedir. Biz haklı ve meşru özgürlük mücadelesi yürüten bir hareketiz.

Türkiye toplumuyla ortak, demokratik, özgür ve eşit gelecek yaratmak isteyen bir perspektifle hareket ediyoruz. Bu açıdan Türkiye zemininde sivil insanları herhangi bir biçimde hedeflememiz söz konusu olamaz. Gelişen meşru mücadelemiz karşısında AKP-MHP rejiminin zorlandığı açık bir gerçektir. Özellikle kimyasal silah kullanmasının deşifre olması, yine kendi askerlerini yaktıkları görüntülerin açığa çıkması gerçeği karşısında tabloyu tümüyle değiştirmeye dönük yeni bir karanlık planın devreye sokulmak istendiği görülmektedir. Bu olay sonrası özellikle Kobanê’yi hedef göstermeleri, planlarının yönünü ortaya koymaktadır. Bu çerçeveden bakıldığında bu olayın karanlık bir olay olduğu, bu olayda kullanılan öğelerin Kürt veya Suriyeli olduğu iddia edilse de, bunun sonucu değiştirmeyeceği açık ortadadır. Bunun karanlık bir planın başlangıcına işaret ettiği anlaşılmaktadır. Bu konuda tüm Türkiye demokrasi güçlerinin ve kamuoyunun, geliştirilmek istenen karanlık süreci görerek bu olayın deşifre edilmesi için mücadele yürütmeleri önem taşımaktadır.” Aslında yalancılıkta sınır tanımayan ve her olumsuz olayı devrimci ve Kürt yurtsever hareketin üzerine yıkmaya ve böylece devletin kirli elini gizlemeye çalışan Soylu bir kez daha açıklamalarının yalan olduğu açığa çıktı. Taksimdeki bombalı katliamın esas sorumlusu Soylu’nun da başında bulunduğu Saray faşizmidir. Saray faşizmi yığınlar nezdinden kaybettiği gücünü yeniden toparlamak içinde elinde kullanabilecek tek koz kaldı. Devlet derin güçlerini-kont-gerilla-devreye sokarak, sağa sola bomba koyarak halkı korku ve panik içine sevk ederek beka demagojisine sarılarak emekçileri yedeklemeye ve buradan güç devşirmeye çalışacaktır.

Saray faşizmi bu bu işi Nazilerin propaganda bakanı Paul Joseph Goebbels’i bile geride bırak kara propaganda bakanı Soylu vasıtasıyla Taksim olayını Kürt yurtsever hareketin üzerine yıkmaya çalışan bir çaba içerisinde bulunuyor. Aslında Soylunun açıktan devletin derin güçlerince düzenlendiği bir sır olmayan bombalı eyleme dair söylemiş olduğu yalanlara pek kimseler inanmıyor. Mersin eylemdeki açıklamasını hatırlayalım. Hatırlanacağı üzere, Eylemcilerin 12 saat havada uçarak Türkiye’ye giriş yaptıkları ve eylemi yapan şahsa dair de yine yalan beyanlarda bulunmuştu.

Soylunun emniyetin hızla sonuç aldığı ve Taksim eylemcisini yakaladığı yönlü açıklaması her bakımdan yalanlarla dolu olduğu, eyleme katıldığı ve özel eğitimde geçtiği söylenen eylemcinin duruşunda görmek hiçte zor olmasa gerek. Soylu emekçilerin gerçeği bilmemesi için yalan üzerine yalan açıklamalar yaparak bu eylemin Soylunun denetimindeki kontracılarca düzenlenmiş olduğu gizlenmeye çalışılıyor ve eylemcinin Suriye Kürdistan’ında geldiği öne sürülerek T.C Ordusunun Rojava’yı işgal etmeye yönelmesinin zemini yaratılmaya çalışılıyor.

Taksim Katliamının Baş Sorumlusu İşgalci, Talancı, Katliamcı Faşist Dinci Saray Rejimidir..!