Şeriatçılar; Bir Yandan Bu Dünyanın Nimetlerinde Sonuna Kadar Yararlanıyorlar Öte Yandan Cennet Öbür Dünya Yalanıyla Halkı Aldatmaya Devem Ediyorlar..!

Her geçen gün yoksullaşan, işşizlikle boğuşan, halkı bin bir türlü yalan ve dolanla kandıran AKP iktidarı, ekonomik krizi yenmeye ve dolardaki yükselişi dolar bozdurma çağrılarıyla önlemeye davet ediyor. Çözüm de Tayyip Erdoğan’dan geldi. “Ne lüzum var dövize değer kazandıracağız” diyenler lüks yaşantılarından, halkın parasını har vurup harman savurmasından, alın terimizi katillere, hırsızlara sermaye yapmaktan çekinmeyenler asgari ücretle yaşamaya çalışanlarla dalga geçer gibi halkı yastık altındaki dolarları bozdurmaya davet ediyorlar.

Kendileri bu dünyanın bütün nimetlerinden en lüks ve pahalı şekilde yararlanırken, 3 milyon euroluk lüks villalarda oturup 750 bin dolarlık saatler takıp,çocuklarını yüz bin dolarları bulan düğünlerde evlendirirlerken, halkı “ahiret”, “öbür dünya” yalanı ile korkutup inançları üzerinden sömürmekte geri kalmıyorlar.

Onlar ekonomik kriz dese de, yaşanılan yoksulluğumuza bir alay da meclis başkanından geldi.

Kamu Denetçiliği Kurumunda düzenlenen bir törende konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tayyip için alınan 78 milyon dolara ultra-lüks uçağı, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in “iman dolu” Mercedesini hiç lafa katmadan, halkı ahirete, öbür dünyaya hizmete çağırdı.

İşte İsmail Kahraman’ın sözleri:

“Biz fani olduğumuza inanıyoruz. İki dünyalıyız, bu dünya fani bir dünya. Ömür bu kadar mı? Mümkün değil, ebedi bir hayat var. Pozitivistler buna inanmıyor. Marksist, Leninistler inanmıyor, ‘Tek bir dünya var, bu dünya. Ben gördüğüme ve tuttuğuma inanırım’ diyor. Rüyayı görüyorsun, tutuyor musun? Aklı tutuyor musun? Ruhu tutuyor musun? Öyle saçmalık olmaz” diyen Kahraman, “Hesap günü var. Toplumun bir eksikliği de hesap gününü unutmak. Biraz dünyevilik oldu. Seküler düşünce hakim oldu. ‘Her şey dünya için, dünya her şey’. Böyle değil. Bu düşünce de değişmekte ve değişmelidir. Öyle olursa kamu denetçiliğimizin yükü iyice azalacaktır, zira hesap gününü bilecek. Bu duygu geliştirilmeli” diye konuştu.