Sarayın Şefi Erdoğana Dokunan Gözaltına Alınıp Tutuklanıyor..!

Sarayın Şefi Erdoğana Dokunan Gözaltına Alınıp Tutuklanıyor..!

Sarayın başında oturan ve kendisini padişah zanneden Erdoğana kim söz söylüyorsa gözaltına alnıyor. Hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ soruşturması başlatılan Sedef Kabaş ta dün gece polislerce gözaltına alındı ve bugün mahkemece tutuklanıp zindana kapatıldı.

TELE-1 televizyonundaki programda sarfettiği sözler nedeniyle Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmanın ardından Kabaş gece saatlerinde gözaltına alındı.

Kabaş’ın gözaltına alındığı bilgisini Gazeteci Merdan Yanardağ duyurdu. Yanardağ Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Sedef Kabaş şu anda gözaltına alınıyor. Kendisine nedeni tam açıklanmamış, ama sanırım Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle Emniyet’e götürülüyor. Olacak şey değil! Çağrılsa sabah ifadeye gidebilecek bir gazeteci üzerinden bütün toplum sindirilmek mi isteniyor?”

Ardından da CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sedef Kabaş’ın Vatan Emniyet’e götürüldüğünü paylaştı: “Sedef Kabaş şu anda Vatan Emniyette gözaltında. İfadesi sabah 10 gibi alınacakmış. Davet edilse gideceği bilinmesine rağmen gece yarısı avukatına bile ulaşamadığı bir saatte gözaltına alınmasının tek bir sebebi var. Korkutmak ve korku toplumu yaratmak.