Saray İktidarı Yakında Havayıda Paralı Yapacak: Aydos Ormanı’na giriş artık ücretli..!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin birinci derece SİT alanı ilan edilen Aydos Ormanı’na yapmak istediği millet bahçesi projesi, tüm itirazlara rağmen devam ederken ormandaki yürüyüş parkurundan 10 lira alınmaya başlandı.
İstanbul’da Aydos Ormanı’na yapılmak istenen millet bahçesi çalışmaları tepkilere rağmen devam ederken yurttaşların yürüyüş yaptığı yollar ücretli hale geldi. 10 yıl önce bir firmaya yaklaşık 49 yıllığına kiralanan bölgelerden ormana giren yayalar 10 TL ödüyor.
Çevre sakinlerinden ve aynı zamanda Aydos Savunması Yürütme Kurulu’ndan Enver Özböler, “Ormana giren altı tane kapı var, bunların hepsine kulübeler koydular. Araçların içerisindeki insan sayısından bile para alıyorlar” dedi.
Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine göre; ilk özelleştirilme yapıldığında protesto ederek yaya parasının alınmaması konusunda anlaştıklarını belirten Özböler, “Son zamanlarda yayalardan tekrardan para almaya başladılar. Orman olarak kalması gereken Aydos’u şirketler adım adım yok etti ve etmeye devam ediyor. Endemik bitkilerin bulunduğu bir ormanda lunaparkın ne işi var?” ifadelerini kullandı

ünal

Sarayın Rüşvetçilerinde AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlunun eski Eşi Ünsal Ban Bodrumda daha fazla konuşmaması için Yurtdışına Kaçarken Yakalanmış ..!

Gelen bilgilere göre susturulmak için Erdoğanın talimatıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılan, soruşturma kapsamında hakkında gözaltına alınması kararı verilen Ünsal Ban’ın yurt dışına kaçacağı ihbarının geldiği öğrenildi

Sedat Peker’in paylaşımlarıyla gündeme gelen AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eski eşi Ünsal Ban, Muğla’da yakalandı. Ban’ın yurt dışına kaçmaya çalışırken gözaltına alındığı öne sürüldü. Ban hakkında ‘boşanma aşamasındaki eşi hakkındaki bilgileri organize suç örgütü lideriyle paylaşmak’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlamaları bulunuyor.

Ban’ın, her zaman kullandığı aracı bırakarak daha önce kullanmadığı bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de dağlık yolları kullandığı iddia edildi.

‘Kanıtlarıyla gelecek’ demişti

Bugün Muğla’nın Milas ilçesinden deniz yoluyla kaçmaya çalışırken gözaltına alınan Ünsal Ban’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Ban, paylaşımlarında ‘elindeki belgeleri açıklayacağından’ bahsetmişti.

Ne olmuştu?

Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı. Sedat Peker’in iddialarını doğrulayan Sineren, “Ben Sedat Peker’i eskiden tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Sadece tanışıklığımı var. Bana daha önce yaşadığım bu sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında doğru olmayan ufak tefek şeyler var” dedi.

Sedat Peker dün yaptığı paylaşımlarda da Taşkesenlioğlu’nun yer aldığı ve Ünsal Ban’ın çektiğini iddia ettiği bir videoyu paylaşmıştı. Peker, “Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı” ifadelerine yer vermişti.

Aynı amanda AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi olan Ünsal Ban, yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulayarak, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de aracılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e videoyu ben göndermedim” demişti.

Şimdi Ünal Banın konuşması ve saraya dayanan ve burada yönetilen rüşvet çarkını deşifre etmesi gerekiyor.