‘Kürt olduğum için dışlandım’ gönderisinin ardından İstanbul Havalimanı’nda intihar etti..!

İstanbul Havalimanı’nda Istanbul Grand Airport’a (İGA) bağlı bir güvenlik personelinin, Instagram’da, “Kürt olduğum için dışlandım” paylaşımının ardından havalimanı içerisinde yüksek bir noktadan atlayarak intihar ettiği iddia edildi.
HavArenaMedya tarafından paylaşılan ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da, “Cok üzücü..! Allah rahmet eylesin Bu insana ne yapıldı ki, nasıl bir aşağılama yapıldı ki..? Kürt meselesini görmezden gelene ithaf olunur. Bu ülkede ayrımcılık ve ırkçılık hep oldu, çözüm bulmak isteyen şeytanlaştırıldı ve 1 ölüm daha..!” notuyla duyurduğu intihar ile ilgili henüz detaylı bir bilgi yok.
Instagram’da, intihar ettiği belirtilen ve adının İbrahim olduğu açıklanan kişinin gözyaşları içinde bir fotoğrafı ve altında da, “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Türküm ve Kürdüm diyene… Hakkınızı helal edin!” notu dikkat çekti.
Şırnak Cizreli bir Kürt genci İstanbul havalimanında intihar etmesinin nedeni V Kürtlere her yerde uygulanan faşist ayrımcı ve aşağılanma politikası uygulayan AKP-MHP faşizmidir. Kürtlere yapılan faşist şovenist baskı, ayrımcılık zulüm sınır tanımadan sürüyor ve AKP-MHP faşizmi bunu sokaklarda linçe dönüştür,yor. Kuşku yok ki bunu aşmanın yolu intihar etmek değil örgütlenip mücadele etmektir. Başka bir yolda Kürt ulusunun kölelik zincirlerinden kurtulması, ulusal ve demokratik ,eşitlik ve özgürlük haklarını koparıp alması mümkün olmayacaktır.