İzmir’de laikliği savunan üniversitelilere saldırı: 7 kişi gözaltına alındı..!

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, laikliği savundukları için tutuklanan Halkevleri üyelerinin sözlerini tekrarlayarak “Bu metnin altına imzamızı atıyoruz” diyen Öğrenci Kolektifleri’nden 7 üniversiteli darp edilerek gözaltına alındı.

Dokuz Eylül Üniversitesi yemekhanesinde üniversiteliler, laikliği savundukları için tutuklanan Halkevleri üyelerinin tutuklanmaya gerekçe olan sözlerini okuyarak, “Bu metnin altına imzamızı atıyoruz” dedi.

“Gençlik laiklik istiyor” diyen Öğrenci Kolektifleri’nden üniversitelilerin metni okuduğu sırada özel güvenlikler müdahale etti. Laikliği savunan 7 üniversiteli darp edilerek gözaltına alındı.

Laiklik Tutuklanamaz: Laikliği savunmaya çağıran Halkevleri üyeleri tutuklandıç!

IŞİD’in Reina katliamının ardından Okmeydanı’nda bir kahvehanede IŞİD’e ve cihatçılara karşı laiklik için mücadeleye çağıran iki Halkevleri üyesi savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemece tutuklandı

Reina saldırısının ardından İstanbul Okmeydanı’ndaki kahveleri dolaşarak IŞİD’e ve gericiliğe karşı laiklik için mücadeleye çağıran Halkevleri üyelerinden Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya dün (2 Ocak) gözaltına alındı.

Başar ve Dışkaya, bugün savcılığa çıkarılarak ifadeleri alındı. İfadelerin ardından Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ortanca tarafından iki Halkevleri üyesi de halkı kin ve düşmanlığa sevk etme iddiasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Başar ve Dışkaya sevk edildikleri İstanbul 14. Sulh Ceza Hakimi Hasan Basri Savaş’ın kararıyla tutuklandı.

Tutuklanan halkevcilerin konuşma metni ve tutuklama gerekçesi(!)

Bugün Laiklik demek özgürlük demektir!Kardeşlik demektir!Bu memleket bizim