İstanbul’da bombalı araç saldırısında 39 kişi öldü..!

Cumartesi günü  akşam Beşiktaş’ta Arena stadının yakınında  bombalı araçla polise yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıda 30’u polis 39 kişi yaşamını yitirdi, 166 kişi yaralandı.

Faşist AKP’nin yönettiği TC devletinin içeride ve dışarıda yürüttüğü savaş ve saldırganlık politikaları nedeniyle artan patlamalara/bombalı saldırılara bir yenisi daha eklendi.

İstanbul Beşiktaş’taki Vodafone Arena yakınında, Cumartesi akşam oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının çıkışında çevik kuvvet polislerine yönelik olarak bombalı araçla saldırı düzenlendi.

Beleştepe’deki patlamanın şiddetiyle alanda yaklaşık 2 metre genişliğinde çukurun oluştuğu görülürken, patlama Taksim, Nişantaşı, Kabataş, Beşiktaş, Üsküdar ve Beylerbeyi’nden de duyuldu.

Saldırıda 9 sivil, 30 polis ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin öldüğü, 160’ kişinin  de yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, saldırıya ilişkin olarak “Bombalı saldırı sırasında önce Beleştepe olarak isimlendirilen yerde seyir halindeki bir araç patlatıldı, 45 saniye sonra polislerin olduğu yerde Maçka Parkı’nda bir kişi durduruldu, kendini havaya uçurdu” dedi.