İki Kürt Çocuğunun Öldürüldüğü Mahkeme 2.Dakika sürdü..!

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 3 Mayıs 2017 tarihinde evlerine giren panzerin altında ezilerek can veren Muhammed (7) ve Furkan Yıldırım (6) kardeşlerin ölümüne neden olan zırhlı araç sürücüsü polis Ömer Yeğit ve onu görevlendiren amiri Murat Maden hakkında açılan davanın 6’ncı duruşması Cizre 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Tutuksuz yargılanan 2 polis hakkında “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan 2 yıldan 15’er yıla kadar hapis cezasının istendiği davanın duruşmasında Yıldırım kardeşlerin babası Mesut Yıldırım ile avukatları hazır bulundu.

DURUŞMA 2 DAKİKA SÜRDÜ

Gecikmeli başlayan duruşma kimlik tespitinin ardından başladı.

Mahkeme heyeti, bir önceki duruşma İstanbul Teknik Üniversitesi’nden seçilecek iş sağlığı ve güvenliği konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi heyetinin, sorumluların kusur durumlarının tespiti konusunda istediği raporun ellerine ulaşmamasını belirtti.

Yıldırım kardeşlerin babası Mesut Yıldırım’a söz hakkı verilmesinin ardından duruşma 14 Şubat 2019 tarihine ertelendi.

Nasıl olsa ölen Kürt çocuklarıydı. Zaten T.C devleti için en iyi Kürt ölü Kürt demek ki. Bugüne kadar yüzlercesi katledilen Kürt çocuklarının failleri polis-jandarma,korucu belli olmasına rağmen,devletin prestijinin sarsılmaması adına güvenlik güçlerine dokunulmamış aksine yeni katliamlar için önleri açılmıştır.