HDP yöneticileri Üzerine İfade Verdiği Ortaya Çıkan ve Erdoğan Kliğiyle Uzlaşması HDP’yi Bölmek Amaçlı tahliye Edilen Ayhan Bilgen Demirtaş’a Saldırdı .!

Diken.com sitesinde Altan Tan ve Ayhan Bilgenin ifadeleri temel alınarak Demirtaş ve 104 HDP’li hakkında açılan Kobane soruşturmasında mahkeme heyetinin suçlamalarda Ayhan Bilgen ve Altan Tanının poliste vermiş olduğu ifadelerin temel alındığını ortaya çıkması, Ayhan Bilgeni suç üstü yakalanmasına ve neden Erdoğan rejimince tahliye edildiğini açığa çıkardı. Bilgenin bir yerde itirafçı tutum içinde olmasının ortaya çıkması ” senin cumhurbaşkanı yaptırmayacağız” sloganıyla Erdoğan’ın maskesini düşüren ve senelerdir siyasal rehin tutulan Demirtaş Öcalan üzerinde saldırmaya ve güya Erdoğan rejimiyle Demirtaş’ın uzlaştığı havası yaratmaya çalışıyor.

Hatırlanacağı üzere Öcalan 2019 yerel seçimlerde Erdoğan ve bahçelinin faşist Cumhur ittifakının yardımına koşmuş ve bunu Demirtaş Cumhur İttifakına oy yok çıkışıyla engellemiş ve Erdoğan yerel seçimlerde ağır bir yenilgiyle çıkmıştı.

Öcalan’a yönelik yıllardır uygulanan tecritin sorumlu Bilgenin kanka haline geldiği faşist Erdoğan rejimi olduğu halde, Demirtaş’ın gerek Kürt ve gerekse de Kürt emekçileri arasında yaratmış olduğu güven ilişkisini Demirtaşın zindanında yapmış olduğu açıklamalar ve babasının hastalandığında Diyarbakıra götürülmesi gerekçe yaparak şaibe yaratmak ve kendi itirafçılığını gizlemek isteniyor. Bilgen ne yaparsa yapsın, takke düşmüş kel görünmüştür. Tahliye edilme karşılığı HDP yöneticiler üzerine ifade evermiş ve bununla da yetinmemiş HDP’yi bölme uğursuz görevini omuzlayarak dışarıya çıkmıştır.

“Çamur at izi kalır” kirli politikalardan devrimci ve Kürt hareketi çok çekmiştir. Vefa ve yaşanmışlıklar unutularak, herşey kişisel gelecek ve kaygılar üzerine bina edilemez. Elmanın kurdu içinde olduğu gibi Kürt hareketinin çürük elmaları da burjuvazinin, inkarcı ve imhacıların ekmeğine yağ sürmekten öteye birşey yapmamaktadırlar. Kişisel ikbal ve intikam duygularında sıyrılmak ve acı, yokluk, yoksunluk ve katliamlar boğuşan Kürt halkı kim ki eşitlik ve özgürlük savaşımının önüne takoz koymaya kalkışır, onu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da elinin tersiyle itip yoluna devam edecektir. Çürük elmalar çürüdükleriyle kalacaklardır