Fransa Nancy Kentinde Ocak Şehitlerini Anma Etkinliği Coşkuyla Yapıldı..!

Fransada Nancyde 400 yakın emekçinin katıldığı Ocak şehitlerini anma etkinliği yapıldı. Ağırlıklı olarak gençliğin katıldığı gecede devrimci coşku egemendi. Sunucu yoldaşın saygı duruşu çağrısıyla başlayan devrim şehitlerini anma etkinliği Ali Askerin devrimci ezgileriyle başlayan etkinlik Grup Barışla devam etti.

 Şehitleri anma ve Onların değerlerini ayakta tutma içerikli konuşmanın ardında Ozan Volkan Yağan ezgileriyle devrim için dövüşen ölümsüzlere sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. HDP eski Milletvekili Demir Çelik birlikte kavgayı büyütme çağrısı yapan konuşmanın ardında önemine vurgu yapan ve birleşik kavgayı büyütmenin aciliyetine dikkat çeken konuşmasının ardında Pınar Aydınlar ve Cevdet Bağcanın kavga yüklü ezgileriyle salonda coşku doruğa çıktı. Grup Heyecanın salonu halaya kaldıran ezgileri ve kavgayı büyütme çağrısıyla ocak şehitlerini anma etkinliği başarıyla sona erdi.

Ocak Ayı, emperyalizme, faşizme ve kapitalizme, karşı mücadele ederken birer tohum gibi toprağa düşmüş ölümsüzlerimizi her zamankinden daha yoğun, daha etkin, daha kararlılıkla andığımız bir aydır. Onlardan öğrenmek ve güç almak için; devrimin örgütlenmesi ve zaferi için; işçi sınıfının, insanlığı, sınıfsız, sömürüsüz, cins ayrımsız ve sınırsız bir topluma taşıyacak devrimci halk iktidarı için, kendimize, eylemimize en güçlü soruları sorduğumuz aydır. O yüzden Ocak ayı, tören değil, kendimiz yenileme ve eylem ayıdır. Sermayenin sömürü ve zulüm düzenine cesaretin ve inancın bilenme ayıdır. Kısacası, Eskiye vurup yeniyi kurmak için öne atılma ayıdır.

Değerli Göçmen Emekçiler, Politik Sürgünler, Yoldaşlar:

Herşeyden öncesi şehitlerimiz feda ruhu içinde öne atılarak , emekçilere, yoksullara inandılar, ve Onları sevdiler. Sömürülenden, ezilenden, yoksuldan, inkar edilenden, hor görülenden, adaletsizliğe kurban edilenden yana saf tuttular. İşçilerin, kadınların, kent ve kır emekçilerinin, Kürtlerin, Alevilerin, ezilen ulusal toplulukların, ezilen mezheplerin, çocukların, engellilerin, yaşlıların, eğitim, sağlık, barınma, dinlenme hakkından mahrum edilenlerin acısı, onların acısı; özlemi, onların hedefi oldu.

Şehitlerimiz , milyonların onurunu yüreklerinde ve omuzlarında taşıdılar.

Milyonların umudunun öncüsü ve kurtuluş fişeği oldular.

İşçilerin, kadınların, yoksulların, emekçilerin, ezilen ulus ve mezheplerin kurtuluşu için hiçbir tereddüt göstermeden kavgaya atıldılar.

Ölümsüzlerimiz ki, bayraklarımızdır. Özlediklerimizdir. Herşeyden önce zor zamanların ışık nehirleridir.

Geleceğe bakan gözümü ve en büyük tehlikeler altında kol kola yürüdüğümüz kılavuzlarımızdır.

Örgütümüzün,, devrimin, fedakarlık çıtası, yüksek cesaret, kararlılık ve militanlıktır.

Ocak ayı boyunca .diyeceğiz ki:

İleri taşımak için yaşamınızı ortaya koyduğunuz devrimci mücadele ile ilişkileniş tarzımızdır yoldaşlar!

Yükseltmek için herşeyinizi ortaya koyduğunuz değerlerle ilişkileniş tarzımızdır yoldaşlar!

Yaşamınız pahasına örgütümüz her tür saldırı karşısında koruma göreviyle ilişkileniş tarzınızdır yoldaşlar!

Herşeyden öncesi sözlerimiz yalın ve net olmak zorunda. Sözlerimiz dolu bir irade olmak zorunda. Kısacası sözlerimiz yoldaş olmak zorunda.

Ve gelecek Ocak’a kadar, hangi yetersizliklerimizi aşmayı, hangi zayıflıklarımızı yenilgiye uğratmayı, hangi konularda yenilenmeyi hedeflediğimizi anlatarak bitireceğiz hedefimizi. Bütün bunlar için, onların, gözlerinde ölümü hiçe sayan şehitlerimizin, gözlerinin üzerimizde olacağını, kalbimize kazıyarak ayrılacağız buluşmadan.

Devrim ve Sosyalizm Şehitleri Ölümsüzdür.!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm Mücadelemiz..!

Yaşasın Komünist Parti-İnşa Örgütü..!