Faşizme, Şeriata ve Diktatörlüğe Hayır Demek İçin :Aleviler 25 Haziranda Strasburgda Buluşuyor..!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu , 25 Haziran 2016 Cumartesi Günü kendisine bağlı 261 AKM-Cemevi başkan ve yöneticileriyle birlikte Saat:11:00’da Strasbourg Place Kléber’ta toplanıp, Avrupa Parlamentosuna kadar yürüyeceǧi çağrııs yaptı . AABK , Türkiye’ye ve dünyaya Avrupa Parlamentosu önünden sesleneceğiz. adien çağrğsında; Türkiye otoriterliğin, hukuksuzluğun, gericiliğin ve şiddetin kuşatması altında. Biz Aleviler bu duruma karşı sessiz kalamayız. Kimse bizden kafamızı kuma gömmemizi beklemesin.

O nedenle biz kafamızı kuma değil, kalbimizi, aklımızı, sesimizi ve bedenlerimizle Avrupa’nın merkezinde dünyaya sesleneceğiz. Erdoğan’ın Saray entrikaları ve onun kuklası AKP hükümetinin ülkemizi karanlığa, savaşa, yoksulluğa, gericiliğe sürüklemesine hayır demek için, Strasbourg’da Avrupa Parlamentosu önünde olacağız.

Avrupa Alevileri olarak ülkemizde hukukun hiçe sayıldığı, fiili başkanlık sisteminin dayatıldığı, her gün ölümlerin haber verildiği, Saraydaki Erdoğan’ın isteği üzerine milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırıldığı, TBMM fiilen işlevsiz kılındığı, parlamento fiilen yok sayıldığı, anayasanın çiğnendiği, Alevilerin “eşit haklar ve eşit yurttaşlık” gibi demokratik ve hukuksal taleplerini asimilasyon ve inkar ile sünnileştirmeye çalışan, Kürt sorunun demokratik ve barışçıl çözüm taleplerine karşılık şiddetin ve katliamların yaşandığı, kadınlara ve çocuklara karşı şiddetin, tecavüzlerin ve tacizlerin arttığı, kendi halkına karşı katliamların planlandığı, etnik ve dinsel milliyetçiliğin devletleştirildiği, eğitim dahil tüm kamu hizmetlerinin dinselleştirildiği, Alevilere ait toprakların ve köylerin AFAD kampları altında işgal edilerek, Maraş-Terolar örneğinde olduğu gibi Alevisizleştirmelerin yaygınlaştığı, toplumsal bölünme ve kutuplaştırmanın mezhepçilik ve milliyetçilik üzerinden inşa edildiği ve Türkiye’nin her yerinde canlı bombaların yüzlerce insanın hayatını yok ederek, Türkiye’nin Ortadoğu’laştırıldığı bir dönemde biz Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak bu gerici, ırkçı ve faşist kuşatmaya hayır demek için tüm emekçileri Strasburgda uluşmaya çağırdı.

25 Haziranda AABK Çağrısına omuz Verelim Sesimizi 25 Haziranda Strasburgta Yükseltelim…!