Faşist Baskı, Sömürü ve Zulmü İsyanın Adı Gezi Direnişi 8.Yaşında..!

Uzun yılların ardında milyonlarca emekçi ve devrimciler 27 mayısta Taksimde faşist baskı, sömürü ve zulmü hayır, insanca eşit ve özgür koşullarda kardeşçe yaşamak amacıyla yakılan direniş ateşi, hızla ülkenin dört yayına yayıldı. 12 eylülün korku duvarlarının parçalandığı ve komün yaşamının egemen kılındığı gezi direnişinin üzerinde 8.yıl geçmesine karşın, faşist şeflik rejimi, gezi direnişinin ayak seslerinde öcüden korkar gibi korkuyor ve uykuları kaçıyor.

8 yıl önce bugünlerde Gezi Parkı olayları büyümüş, insanlar hıncahınç sokakları doldurmuşken, dönemin Başbakanı Erdoğan bunun “uluslararası bir komplo” olduğunu iddia etmekle meşguldü. “Yedirmeyiz!” sloganları eşliğinde kısa sürede partililerini örgütledi, Gezi Parkı protestolarını şeytanlaştırmak için her şeyi yaptı. Polis müdahalesi sırasında 8 kişi hayatını kaybederken, 12 kişinin gözü kör edilirken, yüzlercesi sakat kalırken, yüzlercesi yaralanırken, utanmazca çıkıp “Polisimiz destan yazdı,” dedi. Taksim’i bir “savaş alanı” olarak görüp dün de Taksim Camii’nin açılışı üzerinden kendince “fetih turu” attı.

Erdoğan gerçekten de bir takım “karanlık güçlerin” kendi iktidarını sonlandırmak için bir araya geldiğine, Batılı devletlerin de bu “şer ittifakına” destek verdiğine , her an darbeyle yıkılabileceğine inanıyor.? Bütün varlığını bu “beka oyununa” yatırdığı için, ömrünün sonuna kadar bu “performansı” sürdürecek. Tabanına sürekli “kafirlerden”, “Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen dış güçlerden”, “onların yerli işbirlikçi hainlerden” bahsedip duracak. Böylece kendini bir “kurtarıcı” olarak gösterecek, bu sayede kazandığı gücü, iktidarı, makamı tarikatlarla , MHP paylaşmaya devam ettiği sürece, “kazanacak”.

Gezi direnişi milyonların AKP faşizmin zulmüne dur deme iradesinin adıydı. Faşist saldırıları sonucu 8 devrimci direnişçi katledilirken, 12 direnişçinin gözü kör edildi, yüzlercesi tutuklanıp zindana atılırken, yüzlercesi yaralandı.

Gazi direnişi emekçi halkların birleşip ayağa kalktığında faşist dinci iktidarın nasıl perişan olacağını görüp yaşadık. Buradan olarak faşist kuşatmayı yarmak, eşitlik ve özgürlük kavgasını harlamak için, daha örgütlü ve güçlü yeni Gezi direnişlerini örgütlemeye acilen gerek var.

Bunun tüm emekçiler ve devrimciler güçlerini birleştirerek faşist şeflik rejimini yıkmak için sokağa eyleme geçmeli gezinin devrimci ruhunu alanlara taşımalıdır.

Yaşasın Gezi Direnişi..!

Kahrolsun Faşizm..!

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm Mücadelemiz..!