Eskişehirde Aliİsmail Korkmaz Katledildiği Sokakta Anıldı..!

Eskişehir’deki anma programı Sanayi Sokak’ta Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü yere karanfil bırakılması ile başladı. Ali İsmail Korkmaz’ın Eskişehir’de dövülerek katledildiği sokağa ilk kez giden anne Emel Korkmaz, baba Şahap Korkmaz ve abi Gürkan Korkmaz karanfillerle Ali İsmail’i andı

Ali İsmail Korkmaz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından yurttaşlar ’’Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür’’ ve ’’Karanlığa teslim olmayacağız’’ şeklinde sloganlar attı.

Sokağa karanfil bırakan anne Emel Korkmaz “Olaydan sonra ilk kez bu sokağa girdim. 4 yıl önce evladım burada katledildi. Ben artık onun sesini duyamıyorum, kokusunu alamıyorum. Ali’mi çok özledim. Ona sahip çıktığınız için, unutmadığınız, unutturmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Baba Şahap Korkmaz da yaptığı konuşmada, “Alişimizi unutmadığınız için, yaşatmaya çalıştığınız için ben de teşekkür ediyorum. Ruhu bizimle birlikte yaşıyor, sadece bedenini aldılar. Biz oğlumuzun onuru ile yaşıyoruz. Benim oğlum burada vahşice darp edildi. O zaman diyorum ki insanlık neredeydi? Burada oturan insanlar neredeydi? Hiç seslenmediler mi? Oğluma sahip çıkmayanları da olaya karışanları da lanetliyorum” dedi.

Haziran Direnişi sırasında Eskişehir’de polis ve esnaf tarafından darp edilen Ali İsmail Korkmaz, 38 gün komada kaldıktan sonra 10 Temmuz’da yaşam savaşını kaybetmişti