Eren Keskin: Küçücük çocuklara tehdit ettiriyorlar, yazıklar olsun..!

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı avukat Eren Keskin, İstiklal Caddesi’ndeki patlama sonrasında Zafer Partili Adem Taşkaya tarafından “saldırının faili” iddiasıyla hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun ile kendisinin hâlâ tehdit adlıklarını açıkladı.
Keskin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Jiyan ve benim numaralarımız, çocuk oyun gruplarına dağıtılmış. Küçücük çocuklara, tehdit ettiriyorlar. Yazıklar olsun” dedi. İHD Eş Genel Başkanı, paylaşımında Adalet Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabını da etiketledi.
NE OLMUŞTU?
İstiklal Caddesi’ndeki patlama sırasında bir müvekkilinin işlemleri için Küçükçekmece’de karakolda bulunan avukat Jiyan Tosun, Zafer Partili Taşkaya tarafından Twitter’da yayılan görüntüler üzerinden “saldırgan” iddiasıyla hedef gösterildi.
Sonradan paylaşımını silen Taşkaya iddiayı Telegram’da görüp paylaştığını ileri sürse de, iddia Whatsapp gruplarında Tosun’un kimlik bilgileri ile dolaşıma girdi. Tosun ise suç duyurusunda bulundu. İHD olarak kendilerinin de tehdit aldıklarını açıklayan Keskin ise Artı TV’ye yaptığı açıklamada “Bu haber nasıl yapıldı, bizim telefonlarımız nasıl insanlara dağıtıldı?” tepkisini gösterdi.