Erdoğan’ın önüne yatan Mehmet Metiner “Önemli Olan Bu Dünya değil öbür dünyada Allah’a hesap vermek” Bu dünyada malı götürmüş “din, kuran ve Allah” yalanıyla emekçileri aldatmaya devam ediyor.!

Fırıldıklıkta D.Perinçek’le yarışan Erdoğan’ın önüne yatarak politik alanda varlığını sürdürmeye çalışan, dini bütün Mehmet Metiner Arınç İle girmiş olduğu polemikte her zaman olduğu gibi yine top taca atarak, Allaha sığındı ve kişi olarak kusuru olabaileceğini ama “Allah’a hesap vermekten asla korkmadığını “belirterek, eşini aldatan ahlaksızlığını kişinin basit kusuru olarak ifade ederek geçiştirmeye çalışıyor. Yine geçmişte önce militan şeriatçı ardından HADEPli ve burada da umduğu akçeleri bulamayan fırıldak Metiner kapağı iktidar partisi AKP’ye atıyor. Erdoğan’a yalakalığının karşılığını hızla zenginlik olarak alan Metiner bakın nerden nereye geliyor. Yani Metiner’in ” önemi olan bu dünya değil, herşey öbür dünya için ” sözlerinin ne kadar palavra olduğunu bu dünyada elde ettiği milyonlarda ve elde ettiği servette görmek mümkündü. demek ki İslamcıların tüm mülk Allah’a ait savlarının ne kadar gerçek dışı olduğunu Metiner örneğinde bir kez daha görüyoruz. Bir dönem Metiner ile AKP’de birlikte çalışan AKP’nin önde gelen yöneticilerinden birisi olan Dengir Mehmet Fıratın açıklamalarına bakalım.
“12 Temmuz 2019 ölen Dengir Mir Mehmet Fırat.
Milletvekili ve Avukat..
AKP nin kurucularından…
Mehmet Metiner hakkında 2015 de söyledikleri:
”Çocuğunun beyin ameliyatı sırasında felç geçirip hastanede olan şimdiki bir milletvekili ben AKP Genel Başkan Yardımcı iken yanıma geldi. Ağlayarak işsiz olduğunu, çocuğunun hastanede yattığını, bazı ilaçların alınması gerektiğini ama bu imkana sahip olmadığını söyledi.
Benim hemşerimdir. Bunu karşılamaktan ben mutlu oldum. Ancak, o arkadaşın şu anki serveti-elimdeki belgelere göre- benim servetimin en az 20-30 katı. Ona deyin ki: Milletvekili olduğun zaman ne kadar paran vardı?
Milletvekili olduktan 4 ay sonra BMW cip, 800 bin liraya Ankara Çukurambar’da bir daire satın alabilecek, bu dairenin karşısında da 15 milyon liraya bir dükkan alabilecek parayı nereden buldun?
”İlk milletvekili adayı olduğu zaman Bursa’da yaşayan Adıyamanlı bir işadamı vardı. O işadamı, BMW cipini tahsis etti. Seçildikten sonra o cipi bedavaya aldı. Bu adam sonra iflas etti. O arabayı sattı bir Mercedes aldı, onu da satıp yeni bir Mercedes aldı.
Vekil maaşı 13 bin lira. Aldığı dairenin bedeli olan 800 bin lirayı bölün hiç yemek yememiş, harcama yapmamış olsun o daireyi ne kadar zamanda alabilir siz hesap yapın. Metiner’in 4 yıl önceki serveti ile şimdiki servetine bir baksınlar…’
”Ahmet Aydın’ın kayınpederinin şirketi üzerinden PTT’ye 3-4 sene önce 5 bin araç kiralandı. Kayınpederi bir kamu bankasına 40-50 lüks araç daha kiraladı. Aydın da, mal varlığını açıklamalı. Ahmet Aydın’a ‘Kiralanan bu 5 bin araçtan ne kadar para kazandıkları’ sorulmalı.”