Direnmenin Suç Olduğu AKP’nin Yönettiği Bir Türkiye..!

Dersim’de oğlunun cenazesine ulaşmak için 38 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’e, her gün için 227’şer TL para cezası kesildi. Direnmenin de suç olduğu bil ülkede yaşıyoruz.

Dersim merkez ve Hozat ilçesi arasındaki Çet Deresi’ne yönelik 7 Kasım 2016 tarihinde yapılan hava bombardımanında yaşamını yitiren 11 DHKC’linin cenazesi ailelerine verilmiyor. Bombardımanda yaşamını yitiren Murat Gün’ün babası Kemal Gün’ün başlattığı süresiz açlık grevi 38’inci gününde Dersim’deki Seyid Rıza Meydanı’nda devam ediyor. Oğlunun cenazesinin verilmesi için grevde olan baba Gün’e “Kabahatler Kanunu” gerekçesiyle dün toplu şekilde her gün için 227’şer TL para cezası kesildi.

‘CENAZEYİ VERMEYİP PARA CEZASI KESİYORLAR’

Duruma ilişkin konuşan baba Gün, “38 gündür açlık orucundayız. Daha da bir bilgi alamadık. Biz de avukatlarımızı bekliyoruz. Yeni bir dilekçe ile savcılığa başvuracağız. Günlük 227 TL her gün için ceza kesiyorlar. Onların hakları varsa bizim de haklarımız var. Hem çocuklarımızı katledip bir de çocuklarımızı vermedikleri için ceza kesiyorlar. Kanunda, hukukta, insanlıkta, dünya devletlerinde bu var ise evet diyelim. Ama bu cezayı kesmeye de hakları yoktur. Çocuklarımızın cenazelerini, tek bir kemik dahi olsa bize versinler biz de gidelim. Madem direnişimizden korkuyorlar ve kamuoyuna ulaşmasından korkuyorlarsa cenazemizi versinler, gidelim. Bu kadar” dedi