Cumhur ve Millet İttifakı NATO’nun Genişlemesinde Birleşti.!

Emperyalizmin savaş arabası NATO büyümeye devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya açmış olduğu savaş gerekçe olarak öne sürülerek bir çok batılı ülke NATO’nun şemsiyesi altında buluşmaya yöneldi. Uzun yıllar NATO’ya mesafeli yaklaşan Firlandiya ve İsveç yönetimleri, Rusya’nın tehdidini öne sürererek NATO’ya üye olmak için harekete geçtiler. NATO’ya kabul için tüm üye ülkelerin onay vermesi gerekiyor. Bir NATO üyesi olan T.C. devleti, İsveç’in NATO üyeliğine kendi politik çıkarları için şimdilik mesafeli yaklaşırken, Finlandiya’nın NATO’ya katılımına yeşil ışık yaktı ve protokol Meclis komisyonunda onaylandı. Böylece Saray İktidarı ve Millet ittifakı uzlaşarak Firlandiya’nın NATO’ya katılımına sessiz sedasız onay verdiler. Böylece burjuva düzen partilerinin, emperyalizme ve savaş arabası NATO’ya karşı olmadıkları, tam tersine işbirliği içinde olduklarını ortaya koydular.Cumhur ve Millet İttifakı NATO’nun Genişlemesinde Birleşti.!

Emperyalizmin savaş arabası NATO büyümeye devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’ya açmış olduğu savaş gerekçe olarak öne sürülerek birçok batılı ülke NATO’nun şemsiyesi altında buluşmaya yöneldi. Uzun yıllar NATO’ya mesafeli yaklaşan Firlandiya ve İsveç yönetimleri, Rusya’nın tehdidini öne sürererek NATO’ya üye olmak için harekete geçtiler. NATO’ya kabul için tüm üye ülkelerin onay vermesi gerekiyor.

Bir NATO üyesi olan T.C. devleti, İsveç’in NATO üyeliğine kendi politik çıkarları için şimdilik mesafeli yaklaşırken, Finlandiya’nın NATO’ya katılımına yeşil ışık yaktı ve protokol Meclis komisyonunda onaylandı. Böylece Saray İktidarı ve Millet ittifakı uzlaşarak Firlandiya’nın NATO’ya katılımına sessiz sedasız onay verdiler. Böylece burjuva düzen partilerinin, emperyalizme ve savaş arabası NATO’ya karşı olmadıkları, tam tersine işbirliği içinde olduklarını ortaya koydular.