Ankara’da yoksulluğun fotoğrafı..!

Tedavi için geldikleri Ankara’da, kaldıkları evin kirasını ödeyemedkileri için evden çıkarılan Güllüoğlu ailesi, çöplerden topladığı yemeklerle yaşamlarını idame ettiriyor.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da, çöplerde yemek toplayarak hayata tutunmaya çalışan Yılmaz Güllüoğlu ve ailesinin dramı, ülkedeki yoksulluğu bir kez daha gözler önüne serdi. Sağlık sorunları nedeniyle Kastamonu’dan geldiği Ankara’ya yerleşen Güllüoğlu ailesi, Ankara Dış Kapı semtinde kiraladıkları evde yaşamaya başladı. Ancak bir süre sonra Güllüoğlu ailesi, kaldığı evin kirasını ödeyemedi ve ev sahibi tarafından evden çıkarıldı. Ardından sokaklarda yaşam mücadelesi veren Güllüoğlu ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle çöplerden topladıkları yemek atıklarıyla yaşamlarını idame ettirmeye başladı.

KİMSE YARDIM ETMEDİ

Ankara’nın Esat semtinde çöplerden topladığı yemek artıklarıyla karınlarını doyurduklarını söyleyen Güllüoğlu, bunu yapmaktan başka bir seçeneklerinin olmadığını ifade etti. Geçirdiği ameliyatla bir dalağının alındığını, ayrıca başka sağlık sorunlarının da olduğunu dile getiren Güllüoğlu, evin kirasını ödeyemedikleri için eşi ve iki çocuğuyla sokakta kaldıklarını belirtti. Güllüoğlu, çocukları için çöplerden yemek artıklarını topladığını belirterek, “Çocuğumun karnını doyurmak için yapıyorum. Benim de dalağım alındı. Kalacak yerim yok. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Kimse bize yardım etmiyor. Sadece Allah’a sığınıyorum. Allah kimseyi bu hallere düşürmesin” diye konuştu.