20 kadın katledildi 20 çocuk istismar edildi..!

Türkiye’de çocuklara yönelik cinsel istismar ve kadın katliamları her geçen gün artmaya devam ediyor. Yargı kararları ile iktidarın cinsiyetçi politikaları çocuk ve kadınlara dönük yeni suçlara neden oluyor. Jinnews, ulusal ve yerel sitelere düşen haberlerden derlediği Nisan ayı kadın ve çocuğa yönelik şiddet çetelesini ayrıntılarıyla paylaştı.

Fail en yakında

Adana’da Mehmet Ö. isimli erkek boşanma aşamasında olduğu Ayla Ö. ve kardeşi Reyhan İ.’yi katletti. Fail, Ayla Ö.’nün annesi Hacer İ.’yi ise ağır yaraladı.

Mersin’in Yenişehir ilçesinde U.T. isimli erkek Eda Kaymaklı’yı katletti. oUrfan’nın Ceylanpınar ilçesinde Özge Y., evli olduğu M.Y. isimli erkek tarafından katledildi.

Manisa’da yaşayan Tennur Ö. isimli erkek Fatma Bayram ve kızı Rabia Bayram’ı katletti. oİstanbul Kadıköy’de Deniz Sabancaoğlu kendisinden boşanmak isteyen Arzu Sabancıoğlu’nu katletti.

Osmaniye’de Sultan Canbur evli olduğu uzman çavuş Ali Rıza Çankır tarafından katledildi. oİzmir’in Konak ilçesinde Kenan Akçalı evli olduğu Sibel Akçalı’yı katletti. oİzmir Tirede de yaşayan Suat Ü., Hatice Ü’yü katletti.

Cinsel taciz ve saldırı

Ankara üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde görev yapan Prof. Dr. Hasan Bilgen özel kliğinde bir kadına cinsel saldırıda bulundu.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Şahin T. isimli erkek bir kadına cinsel saldırıda bulundu.

İstanbul’da Taksi şoförü olan Fatih K. aracına binen Y. S’ye cinsel saldırıda bulunduktan sonra cüzdan ve eşyalarını gasp etti.

Konya’da E. Y. isimli erkek zihinsel engelli bir kadını cinsel istismara maruz bıraktı. oİstanbul Avcılar seferini yapan bir metrobüste Fatih Özdemir bir kadına tacizde bulundu. Fatih Özdemir çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çocuğa yönelik istismar

İzmir’in Bornova ilçesinde Tunay Ç. isimli erkek iki çocuğu cinsel istismara maruz bıraktı.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Özdemir Spor Kulübü’nde bir çocuk, spor kulübünün sahibi tarafından istismara maruz bırakıldı.

İstanbul’un Küçükçekmece’de bir çocuk iki erkek tarafından cinsel istismara maruz bırakıldı.

Balıkesir’de rehber öğretmen Ö.A. iki erkek öğrenciye cinsel istismarda bulundu.

Denizli’de Aktepe Mahallesinde Rıfat Çubuk bir çocuğa cinsel istismarda bulundu.

Mersin’de bir okulda H.T. isimli öğretmen, 6 çocuğa cinsel istismarda bulundu.

İzmir’de engelli bir çocuk komşuları B.A. tarafından cinsel istismara maruz bırakıldı.

Gaziantep’te Mehmet D. isimli erkek bir çocuğa cinsel istismar etti.

Yargının ‘iyi hal’ indirimleri

Yüksekova’da 2 çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunan ve tutuksuz yargılanan Sedat E’ye mahkeme “iyi hal” uygulayarak 8 yıl hapis cezası verdi.

Çocukları ‘tacizden koruma’ iddiasıyla kurulan bir derneğin başkanı olan ve kendi çocuğuna cinsel istismarda bulunan Erhan Nacar, ilk mahkemede berat etti.

Giresun’da yüzde 75 engelli Hava K’yi cinsel istismara maruz bırakan iki erkeğin yargılandığı davanın karar duruşmasında tüm delilere rağmen O. Y. ve M. Ç. isimli erkekler serbest bırakıldı.

Ankara’da bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Tacettin Yerli yargılandığı davada “iyi hal” indirimi alarak 20 yıl hapis cezası aldı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Erdal Ö., tutuksuz yargılandığı dava da 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı.