Ukraynalı Faşist Çetler Erdoğanın Kanatları Altında..!

Ukrayna Parlamentosu İnsan Hakları Komiseri Dmitro Lubinets, geçtiğimiz hafta Moskova ile Kiev yönetimleri arasında gerçekleşen esir takasına ilişkin konuştu.
Lubinets, Türkiye’de kalacakları açıklanan Neonazi silahlı grupların oluşturduğu Azov Taburu komutanlarının ‘iyi şartlarda’ yaşadığını söyledi.
Ukrayna’nın resmi haber ajansı Ukrinform’a konuşan Lubinets, Nazi ideolojisini benimseyen ve işkence yöntemleri ile bilinen Azov Taburunun komutanları hakkında, “Türkiye’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsi garantisi altında iyi durumdalar” dedi. Lubinets, “Onlara yönelik güvenli, normal bir yaşam için mümkün mertebe tüm koşullar yaratıldı” ifadelerini kullandı.
Ukraynalı yetkili, şöyle devam etti: “Hem savaş esirlerinin hem de sivil tutsakların serbest bırakılması için sürekli çalışıyoruz. Amacımız herkesi özgürleştirmek.”
AZOV TABURU, BİR NAZİ BİRLİĞİ
Nazi ideolojisini benimseyen ve Nazilerin sembollerini kullanan Azov taburu, 2014 yılında Ukrayna’nın içişleri bakanı Arsen Avakov’un “isyancı savaşçılarla mücadele etmek” için üye sayısı 12 bini geçmeyen yeni paramiliter örgütlerin kurulmasına yetki vermesinin ardından ortaya çıktı.
Siyah kamuflaj elbiseleri giymesiyle, taşıdığı Nazi dövmeleriyle ve kasklarına çizili gamalı haçlarla savaşa gitmesiyle bilinen tabur 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna yönelik işgal harekatı başlatmasının ardından yeniden tartışılır hale geldi.
Taburun savaşın sürdüğü kentlerde “suçlu” olarak gördükleri insanlara işkence uyguladığı biliniyor.