Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın’a faşist saldırı..!

Hemen her gün faşist çeteler muhalif güçleri sindirmek için faşist çetelerce saldırıya uğruyor ve saray rejimi sokağa egemen olmak amaçlı bu faşist saldırıların arkasında duruyor, faşist çeteleri polis-yargı ve kısacası faşist çetelerin tasmaları çözülmüş, hemen hergün bir aydın, gazeteci, devrimci-demokrat ve muhalif saldırıya uğruyor. Saray rejimi bu faşist saldırıları körüklüyor. Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) pazar günü gerçekleşen Kartal mitinginin ardından parti üyesi olan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı.

Miting sonrası bir kafede otururken saldırıya uğrayan Aydın’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, TKP’nin resmi hesabından yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Miting günü Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleşçe saldırının hesabını soracağız. Yoldaşımızın sağlık durumu iyi ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatıldı. Gericilere asla boyun eğmeyeceğiz!

“ORHAN AYDIN’DAN PAYLAŞIM

Sanatçı Orhan Aydın da, saldırıya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir paylaşım yaptı. Aydın, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Adaletin olmadığı yerde meydan; çetelere, mafya bozuntularına, eli kanlı faşist katillere kalır. Gazetecilere yapılan saldırılardan sonra dün bana Kartal’da yapılan alçaklık tam da budur. Susup teslim olacağımızı bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyorlar. “Orhan aydına yönelik faşist saldırıyı protesto ediyor ,emekçileri ve devrimcileri saldırılar karşısında birleşik mücadeleyi örüp anti-faşist kavgayı büyütmeye çağırıyoruz. Faşist çetelerden hesap sorulacaktır..!