T.C. Devleti emperyalistlerin Kürtleri Birkez Daha Arkada hançerlemesinin ardında Suriye Kürdistan’ına yönelik işgale Girişte ve YPG Geri Çekileceğini Açıkladı..!

Saray faşizmi günlerdir Suriye Kürdistan’ına girdik giriyoruz propaganda savaşını yürüten Erdoğan, nihayetinde ABD emperyalizminin Kürtleri birkez daha arkada hançerleyip tarafsız kalacağım görüntüsü altında T.C. devletinin işgaline yeşil ışık yakmanın ardında sınırda konuşlanmış olan T.C. ordusu Suriye Kürdistan’ı işgale başladı. Bazı ruhunu emperyalizme satmış ve herşeyi Amerikan emperyalizmde bekleyen bir kısım Kürt milliyetçileri utanmazcasına hala emperyalizmden medet ummaya çalışmaya devam ediyorlar. Amerikan çıkarları gereği Kürtleri yalnız bırakmaz tezi birkez daha çoktu. Öncesinde Efrinin işgaline ABD ve Rusya izin vermez derken, tam tersi gelişmeler yaşanmış ve ABD ile Rus emperyalistleri Efrinin T.C. tarafından işgaline onay vermişlerdi. Bugünde Suriye’nin Fıratın doğusu yani Suriye Kürdistan’ın işgaline hem ABD ve hemde Rus emperyalistleri omuz vermiş ve Kürtlerin güvendiği dağlara kar yağmıştır.Tüm emperyalistler ve bölge gerici devletlerin çıkarları Kürtlerin statü kazanmasıyla çelişmesi nedeniyle,Kürtleri kullanıp limon gibi sıkıp bir yana bırakmışlardır.

Dahası ihanet Kürtler için bir kader olmamalıdır. Her çaresizliği emperyalizme ve bölge gerici devletlerine sığınma olarak gören ve Kürt halkının kendi bağımsız ve öz gücüne güven duymayan Kürt önderliği Kürt halkının geleceğini bilinmezlik içine sokmuştur. Kürt halkın kendi özgücüne dayanarak bölge halklarının desteğini kazanarak eşitlik ve özgürlük mücadelesini emperyalizme ve uşaklarına yöneltme den Kürtler daha çok zulüm ve katliamlara maruz kalacaktır.

Efrinde olduğu gibi YPG’nin T.C. devletinin işgalinin başladığı koşullarda sınırda çekileceğini açıklaması da önceki “sonuna kadar direneceğiz” açıklamayla çelişmektedir. Doğru olanı YPG’nin sonuna kadar direniş hattı örerek Kürdistan’a sefer olur ama zafer olamayacağını pratikleştirmesi gerekiyor. Aksi halde inandırıcılığını zayıflatacaktır. Şimdi çeşitli ulus ve ulusal azınlıklardan emekçi halkları, Kürtlerin kırımdan ve zulümden geçirilmesi amaçlı işgale karşı çıkıp mücadeleyi geliştirme bekliyor.