Sınır Ötesi Operasyonuna Rojava Devriminin Boğulmasına karşı Duralım: Taksimde Patlatılan Bombanın Rojava’ya Yönelik Askeri Operasyon Amaçlı olduğu Açığa Çıktı: T.C Devletine ait savaş uçakları Kobanê’yi bombaladı..!

Rojavaya yönelik T.C. devletinin askeri operasyonunun başladı başlayacağı tartışmaları yaşanırken, Saray iktidarı Taksimde patlayan bombayı gerekçe göstererek 20 Kasım 2022 tarihinde Kobaneye bomba yağdırdı.
TSK’ye ait savaş uçakları Kürtlerin olağanüstü bir direnişle şeriatçı İŞİD çetelerini yenilgiye uğrattığı Kobanê’yi bombaladı. Savaş uçakları Kobanê’nin ardından Şehba ve Zirgan’ı da bombaladı.
Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê kenti Türkiye’ye ait savaş uçakları tarafından bombalandı.
Savaş uçaklarının kentin batı ucundaki Kobanê ormanı ve Cerablus yolunu hedef aldığını söyledi. Savaş uçakları ayrıca kentin güney eteklerindeki Miştenur tepesini hedef aldı.
Kentin doğusunda ise Helinc köyü ile Kaniya Kurda Mahallesi de bombalandı.
QSD Basın Sözcüsü Ferhat Şami, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “İŞİD’i yenen #Kobanê Türk işgal uçaklarının bombardımanına uğruyor” dedi.
ŞEHBA VE ZIRGAN DA BOMBALANDI
Kobanê’ye yönelik hava saldırılarının ardından savaş uçakları Şehba’nın Bêlûniyê köyü ile Hesekê’ye bağlı Zirgan ilçesinin Dehir Ereb’te bulunan bir depoyu da bombaladı.
DÊRIK’TE BOMBARDIMAN
Türkiye’ye ait savaş uçakları, Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê ve Şehba kentleri ardından ardından Qamişlo’nun Dêrik ilçesi sınırlarında bulunan Koçerat bölgesinde Teqil Beqil ile Gir Kendal köyleri arasındaki kırsal bölgeyi bombaladı.
Ayrıca Berav bölgesindeki Til Şiyê köyünde bulunan Girê Çelê de bombalandı.
Kürt halkının eşitlik ve özgürlük direnişini ezmeyi hedefleyen işgalci T.C devletinin. Kobaneye yönelik operasyonuna sesiz kalmayalım.