Anasayfa / Kültür-Sanat / Silahlı esnaf sokağa salınacak’..!
silahli-esnaf

Silahlı esnaf sokağa salınacak’..!

MHP’de başkanlığa soyunan eski milletvekillerinden Sinan Oğan, iktidarın yarı milis güç oluşturarak kendisine muhalif çevrelere saldırtmayı planladığını ileri sürdü.

Sözcü Gazetesi’nden Nil Soysal’a konuşan Oğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından AKP’nin esnafa kamplarda silah eğitimi verdiğini belirtti.

Oğan, “Özellikle bu 15 Temmuz sonrasında normalde fırıncı, berber ya da bakkal olan sivillerin zaman zaman kamplara alınıp eğitildiklerini, silah kullanmanın öğretildiğini biliyoruz. Bu yarı milis gücü ha dediklerinde sokağa çıkarıp toplumun diğer kesiminin üzerine salacak bir çalışma içerisindeler” dedi.

Ancak ülkenin bir iç çatışmaya sürüklenmeyeceğini düşündüğünü belirten Oğan, ‘’içeriyi karıştırmaya çalışabilirler, ama bunların hiçbiri sokak çatışmalarına varacak düzeyde olmaz” diye konuştu.

MHP TABANI HAYIR DİYECEK

Oğan, ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı hedefe alan anayasa değişikliğine ilişkin referandumda MHP tabanının yüzde 90’a yakınının ‘Hayır’ oyu vereceğini söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye göre konum belirleyecek olanların yüzde 5’te kaldığını ifade eden Oğan, “MHP ‘Evet’ dese de, MHP’liler ‘Hayır’ diyecek. Türkiye genelinde yüzde 50’nin altında ‘Evet’, yüzde 50’nin üstünde ‘Hayır’ var” dedi.

HALKIN BİRLİĞİ

demirtastan-adalet-yuruyusu

Selahattin Demirtaş: Faşizmin panzehiri cesarettir..!

ARTI GERÇEK- Türkiye’nin en güçlü siyasetçilerinden biri Demirtaş. Erdoğan ‘terörist’likle suçlasa da aylardır tutuklu bulunduğu …