Saray Faşizmi Burjuva Muhalefete Bile Tahammül Etmiyor..!

Erken seçime zorlamak amacıyla mersinde mitinle alanlara çıkmayı ve Saray iktidarına karşı muhalefetin baskısını artırmayı hedefleyen CHP-İyi Parti, Deva, SP, DP, Gerçek Partiyi miting yaptıkları için tehdit eden ve teröre destek olarak hedef gösteren faşist kafatasçı Bahçelinin açıklamalarının ardında polis düğmeye bastı ve DEVA Partili Metin Gürcan ‘siyasi casusluk’ iddiasıyla gözaltına alındı..!

Muhalefetin sesini boğmak hedefli saldırıları ve provokasyonları artırmak ve sokaklara egemen olmak isteyen AKP-MHP faşist ittifakı, Deva partili Metin Gürcana siyasi casusluk” gerekçesiyle gözaltına alarak emekçilere sakın sokağa çıkmayın ve Saray iktidarına karşı durmayan havası yaratılmak ve toplumsal muhalefet korku imparatorluğu içine hapsedilmek isteniyor. Burjuva muhalefet Sarayın istediği hatta muhalefete devam ettikçe, basın açıklaması, miting yapmaya bile izin vermeyeceklerdir. Sokak provokasyonu zemin yaratır tutum terk edilmeden Saray iktidarını yıkmak mümkün olmayacaktır. Saray faşizmi hiç bir farklı ses çıkmaısını istemiyor. Bunun her yere saldırıyor, zindanla korkutmaya çalışıyor.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan bu sabah saat 06.30 sıralarında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, polislerin evinde arama yaptığını duyurdu.

Kendisine ‘siyasi casusluk’ suçlaması yöneltildiğini belirten Gürcan, Twitter hesabından, şu açıklamayı yaptı: “Siyasi casusluk suçlaması ile göz altına alınıyorum. Polisler evde…Arama yapıyorlar . Şok oldum. Desteğiniz istiyorum.”

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI SARAL’I ELEŞTİRMİŞTİ

Metin Gürcan son tweetlerinde, AK Parti yetkililerinin daha önceden 15 Temmuz darbe girişiminin finansörü olmakla suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile çeşitli anlaşmalar imzalanmasını eleştiren muhalefete, Cumhurbaşkanı Danışmanı Oktay Saral’ın verdiği yanıtı eleştirmişti. Saral’ın “Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat’a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz… Hadiyin ordan müptezeller..!” sözlerini alıntılayan Gürcan, şunları yazmıştı:

“Bu kafa Venezuela, Türkmenistan, Kuzey Kore. kafası. Türkiye hala bir diktatörlük değilse, bu AKP genel başkanının diktatör olmak istememesinden değil; Türkiye’de her şeye rağmen muhalefetin hala çok güçlü ve çoğulcu olmasından, sivil toplumun demokrasi bilincinin gücündendir.”

‘NELERİ ALDILAR’

BAE ile imzalanan anlaşmaya ve iktidarın dış mihraklar söylemine de tepki gösteren Gürcan “Geldiler. En Dış Mihraktılar. Şimdi ‘Ekonomik Kurtuluş Savaşımızın’ sponsoru oldular. Batan geminin kelepir malları için 10 milyar doları ateşleyecekler(miş). Bakalım ne kadarını ateşleyecekler? Neleri aldılar? Hangi imtiyazlarla aldılar? Neler ileride uluslararası tahkime gidecek? Göreceğiz” demişti.

Emekli Binbaşı ve akademisyen Metin Gürcan daha öncesinde de Emekli Tümgeneral Cihat Yaycı ile yaşadığı polemikle gündeme gelmişti.