RedHack’in ele geçirdiği Damat Berat’ın maillerini yayınlamaya devam ediyor..!

Pazartesi RedHack’in ele geçirdiği Berat Albayrak’ın mail adresinden Aydın Doğan’ın konuştuğu bir toplantının ses kaydı çıktı. Hemen ardından ise Serhat Albayrak’ın Aydın Doğan’a yazdığı tehdit içerikli mektup yayınlandı. Dün akşam saatlerinde ise Berat’ın mailinden torpil isteyen Rektör yardımcısının CV’si çıktı.

Sürenin dolmasıyla yeni bilgi ve belgeler geliyor…

AkTroller’den büyük bütçeli bir manipülasyon ordusu kurmuşlar

Yıllık 210 bin dolar bütçeli Aktrol ordusu kurup, psikolojik harp uzmanı alımı dahi planlayıp, “Sosyal medya sanal üretim atölyesi” adını verdikleri ABD merkezli AkTroll yapılanmasında ana hedefler böyle sıralamışlar.

Çarşı’ya Ermeni esnafın yönettiği ‘kiralık kitle’ kodlaması yapmışlar

“Üretim” olarak adlandırdıkları troll faaliyete başlarken “derhal ele alınması gereken öncelikli konular” olarak, “Gezi Parkı Platformu olarak şekillendirilmeye çalışılan yapıyı “Gezi parkı komünü” olarak ele alıp kamuoyu karşında bileşenlerinin teker teker değerlendirip gerçek yüzleriyle takdim edilmeleri. Bunun bir merkezden üretilmiş yıkıcı bir model sıfatıyla dünyanın her yerinde kullanılabileceği” maddesi yazılıp Gezi’nin sosyal medyadan hedef alınması planlanmış.

Bununla birlikte Çarşı hakkında, “Saldırıya el altından aldıkları para ile “kiralık kitle desteği” veren unsurların analizi. Misal olarak Ermeni kökenli esnafın yönetimindeki Beşiktaş Çarşı grubunun olaylar esnasında faaliyetleri vs.” ifadeleri kullanılmış.

Mehmet Ali Yalçındağ AKP ve Başkanlık için çalışmış

RedHack tarafından ele geçirilen Berat Albayrak maillerinde, Aydın Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ın kendisine gelen Gezici Araştırma Şirketi’nin anket sonuçlarını Berat’a atarak, Başkanlık sistemine destekteki oranının artışını, Berat’a, “Sonuçlar Müthiş!!” diye bildirdiği ortaya çıktı. mehmetaliyalcindag1

Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat çalışması yapılıp Berat’a bilgi notu atılmış

Berat Albayrak’ın mailinden Mehmet Muş ve Serhat Albayrak’a Oy ve Ötesi ile ilgili istihbarat değerlendirmeleri paylaşıldığı da ortaya çıkan yazışmalar arasında. Mail’de Oy ve Ötesi ile ilgili olarak, “Gönüllüler Hareketi – Oy ve Ötesi Derneği Bilgi Notu Yapmış olduğumuz detaylı inceleme neticesinde bu hareket hakkındaki aşağıdaki bilgiler edinilmiştir.” ön bilgisi ile, “Bu organizasyon görünürde bağımsız gönüllülerin sandıklara sahip çıkmasını amaçlamaktadır.Fakat gönüllülerin sandık başında durabilmeleri için müşahit kartlarına ihtiyaç vardır.Buradan şu çıkıyor bir veya bir kaç parti bu organizasyonun içine dahildir,müşahit kartlarını temin etmektedir..Bu oluşum Yalova ve Ağrı yerel seçim tekrarlarına müdahil olmuştur.Kağıthane’deki bazı sandıklarda itirazları sonucu hukuki süreç başlatılmıştır. Buradan şunu anlıyoruz Chp bu oluşuma dahildir.” gibi çıkarımlar yapıldığı görülüyor.oyotesi1

ABD’de Ensar ve TÜRGEV faaliyetini Halil Danışmaz adlı şahıs Berat’la koordine ediyor

“Selamunaleyküm Hacıı” diye başlayan mailinde, ABD’de yaşayan Halil Danışmaz’ın “Ben, TR deki dusman zevatin agzina sakiz olmamak icin burada kurmaya calistigimiz “Hersey TR icin Platformu” ile Ensar-Turgev yapisini ozellikle ayri tutmaya, ayri konusmaya calisiyorum ama isler genellikle ayni kisilerle isleyince maalesef bir sekilde hep ayni ortamda konusulmus oluyor.” şeklinde mailleri Ensar ve TÜRGEV ile yakından ilgilenen Saray Kabilesinin ABD’deki faaliyetle ilgisini ortaya koyuyor. Ensar’ın ABD’de faaliyet girişimleri olduğu anlaşılan maillerde, “Doktor bana “Halil hocam biliyorsun Ensar Amerika projesi icin yeni bir takim kurdu!” dedi. Ben, bir onceki emailde size (veya sadece Bilal e yazmista olabilirim) yazmistim, projenin sadece Fatih Hidirligil e devredildigini saniyordum ve onunla ilgili yorumumu iletmistim. Doktorun dedigine gore yeni kurulan listede bayagi bir insan var, ben yokum.” şeklinde bir de sitem yer alıyor.

Öte yandan Halil Danışmaz adlı şahıs buradaki Ensar para işlerinde de aktif ve doğrudan Berat’ın referans olmasıyla bu işi yaptığı anlaşılıyor. Mailde “Bankaya verilecek, TR deki ENSAR Vakfinin yonetim kuruluna sunulacak diye parasiyla Amerikali profesyonel bir firmaya yazdirdim. Rakamlarin tamami reel. Sadece Bina ile ilgili rakamlar forecast cunku binanin alani henuz/hala belli degil. Mademki kardesim referans oldu, bana dusen en iyisini yapmaktir.. olay bundan ibaret:)” şeklinde ifadeler kullanılıyor.

halild

Kabile devletinden izlenimler: Maillerde binlerce torpil CV’si var

Türksat Araştırma Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörü Hasan Hüseyin Ertok’un Berat Albayrak’a, “Eniştem Yunus Selçuk Arık’ın Ankara’da bir kuruma gelmesi uygun olur düşüncesindeyim” dediği ve yine aynı mailde Eti Maden işletmelerinde Daire Başkanı seviyesi için de Altan Karnal’ın atanmasını tavsiye ettiği görülüyor. Öte yandan pek çok kamu kurum ve kuruluşu içinden AKP’li milletvekilleri ve çeşitli bakanlık müsteşarlarının aile yakınlarını önerdikleri görülüyor.

Gazi Mahallesi’nde yapılan karakolların sebebi ne? Binlerce torpil mailine Berat ne cevaplar verdi? Yandaşlara yurt binaları nasıl peşkeş çekildi?

ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz her konuda rapor sunup yönlendirme yapıyor

Berat’ın maillerinde ABD’de faaliyet yürüten, “Her şey Türkiye İçin Platformu” Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz’ın sık sık Berat’a brifing verdiği görülüyor. Seçim stratejisinden, bölge değerlendirmelerine kadar verilen bu raporlardan bir tanesi de Gazi Mahallesi’ndeki abluka ile ilgili.

Gazi’de ablukanın arttırılmasını söylüyor

Danışmaz, Berat’a sunduğu raporda “Marksist Alevi Türk örgütler” ve PKK’nin ortak hazırlığı olduğunu söyleyerek, operasyon talimatı veriyor. “Gazi mahallesinde çözüm sürecinde çok ciddi bir silah, mühimmat ve patlayıcı yığınağı yapılmıştır. Ağır silah olduğu biliniyor. Roket ve mühimmatı stoku yüksektir. Her türden el bombası kolaylıkla rahatlıkla kahvelerden tedarik edilebiliyor. İstanbul’da Kürt yoğun mahallelerde yaklaşık 5,000 civarında militanlaştırılmış kadro mevzubahistir. Bunun en az bin tanesinin taktik savaş tecrübesine ve patlayıcı bilgisine sahip olduğu konuşulmaktadır. En tehlikeli kısmı ise PKK türevi Kürt ve Marksist Alevi Türk örgütlerinin tam bir ittifak halinde olmasıdır. Marksist Alevi Türkler, PKK tarafından eğitilmişlerdir. Mahallenin birçok yerinde mobese sistemi tahrip edilmiştir. Polis ancak Toma tipi araçlarla basit devriye işlerini yapabilmektedir. Fevkalade gergin bir vaziyet hâkimdir.”

Gazi’ye operasyon talimatı ABD’deki Halil İbrahim Danışmaz’dan

ABD’de yaşayan ve Berat’a sürekli olarak talimat veren şahıs Gazi’ye abluka ve operasyon emrini böyle veriyor:

“Gazi mahallesinin vakit geçirmeksizin mutlaka silah ve patlayıcıdan arındırılması icap etmektedir. Elbette ki militan ve sempatizan yapısı kolaylıkla çözülemez. Lakin ellerindeki silah ve patlayıcı birikiminin derhal tasfiyesi şarttır. Askeri ve polis kuvvetleriyle bir gecede aniden sarılıp müteakip 3-4 gün içinde evlerde topyekûn yoğun arama yapılmalıdır. Ele geçirilecek stoklar kamuoyuna teşhir edilmeli ve Şark’taki savaşın propagandasına destek olarak kullanılmalıdır.Aksi durumda Kandil’den bir gecede alacakları talimatla İstanbul’u felç edebilecek ve devleti fevkalade zora sokabilecek imkâna fazlasıyla sahiptirler.”

Cemaat yurtları yandaşlara peşkeş çekiliyor

Berat Albayrak’ın mailinden cemaatin el konulmuş yurtlarının yandaşlara nasıl peşken çekildiğine dair belgeler bulunuyor. İsmail Emanet tarafından Berat Albayrak’a gönderilen mailde şu ifadeler yer alıyor:

“Selamun Aleykum Abi,

Kayseri Erciyres ÜNiversitesinin içinde paralelcilerin boşaltığı bir yurt tahsis için hazır bekliyor rektör aranırsa iş hemen çözülür yoksa üniversite bize kimse talip olmadı deyip lojmana çevirecek burasını bize gelen bilgi bu yer çok güzel hemen hazırlanabilir.”

Kayseri’nin en iyi yurdu peşkeş çekiliyor

Emanet’in bahsettiği Cemaat’e ait yurt binası Özel Zülal Yüksek Öğrenim Kız Yurdu ismi ile 2010-2011 öğrenim yılından, 2015 yılına kadar özel yurt olarak işletildi. 2015 yılı Ağustos ayında yurt boşaltıldı.

Erciyes Üniversitesi kampüsü içerisinde olan yurt, üniversitenin fakültelerine yakınlık açısından Kayseri’deki en yakın yurt durumunda.

TRT Haber Daire eski Başkanı Nasuhi Güngör: TRT Radyo azgın solcularla dolu

TRT Haber Daire eski Başkanı Nasuhi Güngör, Berat Albayrak’a attığı e-mailde “TRT Radyo azgın solcular ve gece gündüz içenlerle dolu” şeklinde ifadelerle “bilgi notu” paylaşıyor. E-mail, “İlginize duacıyım” şeklinde sonlanıyor.

‘Abdullah Gül yeni oluşum içinde’

Yiğit Bulut, “cephe” isimli word dosyasında Erdoğan’a karşı başında Abdullah Gül’ün bulunan yeni bir oluşum olduğunu yazıp Berat’a göndermiş. Dosyada ise yeni oluşum, “içeriden bir kuşatma hareketi” olarak tarifleniyor. Ayrıca hedefinin Erdoğan’ı etkisizleştirmek olduğu belirtiliyor.

Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın konuşma kayıtları

Sabah Gazetesi’nden Yahya Bostan, Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın konuşmasının ses kaydını ve deşifresini Berat’a göndermiş. Yalçındağ’ın konuşmasıyla ilgili ufak bir not düşen Bostan, Türkiye’deki tartışmalara değinilmediğinden söz etmiş. Ayrıca e-maile not olarak eklenen Nisan ayındaki bir toplantının notlarının ekte olduğu ibaresi, bu gönderimlerin düzenli olma ihtimalini gösteriyor.