Anasayfa / Gençlik Yıldızı / ODTÜ’de gençlik Geleneksel Devrim’e yürüyüşünü yaptı ..!
odtu-devrim-1jpg

ODTÜ’de gençlik Geleneksel Devrim’e yürüyüşünü yaptı ..!

Geleneksel ODTÜ Devrim Yürüyüşü bu yıl da binlerce üniversitelinin katılımı ile gerçekleştirildi. Bu yıl Devrim Yürüyüşü’ne akademiden ihraçlara yönelik öfke ve hayır’ın sesi damgasını vurdu
ODTÜ Bahar Şenliği’nin ilk gününde geleneksel “Devrim Yürüyüşü” 2 bine yakın öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. Saat 17.00’da Fizik çimlerinin önünde buluşan gençlik örgütleri ortak basın açıklamasının ardından Devrim Stadyumu’na doğru kortejler halinde yürüyüşe geçti.
Gençlik örgütlerinin ortak basın açıklamasında şöyle denildi:
16 Nisan referandumunda kampanya sürecinde ve seçim gününde 15 yıllık iktidar tablosu net bir şekilde gözler önüne serilmiştir. Eşitsizliğin ayyuka çıktığı, devlet imkanlarının seferber edildiği, son dönemeçte de YSK işbirliğiyle ve çalara, kendi politikalarını ifşa edebilecek muhaliflerin de baskı altına alınması ve tutuklanmasıyla zorla bir başkanlık sistemi geçirilmiştir. Bizler iktidara geldiği günden beri ne olduğunu bildiğimiz ve asla kanmadığımız iktidarın sadece referandum sürecinde sultanlık sevdasına hayır demedik, işte bu yüzden de ne sesimiz kısıldı ne de hayırlarımız bitti. Tam tersine sopalı referandumun ardından ülkenin büyün ilerici birikimin ve dinamiğinin hayır dediği tablo karşısında zoraki başkanlıklarını bile kutlayamaz hale geldiler.
Yapılan açıklamada muhalif gazetecilerin tutukluluğuna son verilmesi gerektiği belirtilirken şu ifadeler yer aldı:
Kürt siyasetçilerin tutsak edilmesine hayır!
KHK hukuksuzluğuna hayır!
Grevlerin dahi yasaklandığı bir emek cehennemine hayır!
Laik ve bilimsel düşüncenin tamamıyla yok edildiği bir tek adam rejimine hayır!
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 65. gününde gerçekleştirilen Devrim Yürüyüşü’nde Gülmen ve Özakça için de destek pankartları açıldı. Ayrıca Rakka’da IŞİD çetelerine karşı savaşırken yaşamını yitiren Birleşik Özgürlük Güçleri Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu da anıldı.

HALKIN BİRLİĞİ

dindar-genclik-3jpg

Din İyi Kazandırıyor… İlahiyat Fakültelerinde Talep Patlaması..!

Üniversitelerde çok boş kontenjan kalmasına rağmen tamamı dolan bölümler de var. Dolulukta hukuk ilk, ilahiyat …