Anasayfa / Haberler / Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İle Dayanışmak İçin Alevi örgütlerinden 85 noktada açlık grevine destek..!
alevi-orgutleirbdenn

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İle Dayanışmak İçin Alevi örgütlerinden 85 noktada açlık grevine destek..!

İşlerine Geri Dönmek İçin Günlerdir Direnen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça İle Dayanışmak İçin Alevi örgütlerinden 85 noktada açlık grevine destek..!
– Alevi örgütleri, Ankara Yüksel Caddesi’nde açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Dersim’deki Kemal Gün için 1 günlük açlık grevine başladı.
Öte yandan meslek örgütleri de yaptıkları açıklamlarla Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe ettiklerini ifade ederek sorunun çözülmesini istediler.
Ankara’da Alevi kurumları, Yüksel Caddesi’nde 65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Dersim’de oğlunun cenazesini alabilmek için 75 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’e destek olmak amacı ile 1 günlük açlık grevine başladı.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Ankara Demokratik Alevi Derneği’nin (ADAD) içinde bulunduğu Alevi kurumları, Yüksel Caddesi’ndeki greve destek ziyaretinde bulundu. Burada yapılan açıklamada PSAKD yöneticisi Turgay Özkan konuştu. Türkiye’nin 85 farklı yerinde greve başladıklarını duyuran Özkan, “Gelişmeleri derin bir endişe ile takip etmekteyiz. İfade etmek isteriz ki ülkeyi yönetenler yaşanacak her türlü olumsuzluktan birinci derecede sorumludur. Açıklıkla beyan ediyoruz ki haksız ve hukuksuz bir şekilde hiçbir meşru nedene dayanmaksızın işinden edilen hocalarımızın talepleri tereddütsüz bizimde taleplerimizdir. Onur mücadeleleri bizim de mücadelemizdir” ifadelerini kullandı.
Özkan şunları söyledi: “Bizler PSAKD olarak genel merkezimiz ve tüm şubelerimizle Nuriye Gülmen ve Semih Özakça şahsında haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden edilen tüm kamu emekçisi canlarımızın taleplerinin karşılanması için onların direnişiyle buluşacak ve bedenlerimizi bir günlük açlık grevine yatıracağız.”
AYDIN KESK ŞUBLER PLATFORMU
Aydın KESK Şubeler Platformu KHK’lerle ihraç edilen kamu emekçileri ve açlık grevindeki Semih Özakça ve Nuriye Gülmen ile ilgili açıklama yaptı.
Kent Meydanında yapılan basın açıklamasında konuşan Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Kadir Özdemir, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe ettiklerini belirtti.
MARMARİS
Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile CHP ve HDP ilçe teşkilatı üyeleri, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın sürdürdüğü açlık grevine destek amacıyla eylem yaptı.
Kordon Caddesi’nde bulunan Atatürk Anıtı önünde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kıyılarımızı Koruyalım ve Yaşatalım Derneği ile CHP ve HDP ilçe teşkilatı üyelerinden oluşan yaklaşık 60 kişilik grup, KHK ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın sürdürdüğü açlık grevine destek olmak için bir araya geldi.
Eğitim Sen’in düzenlediği eylemde, Gülmen ve Özakça’nın fotoğraflarının bulunduğu afişlerin yanı sıra ‘Daha fazla KHK değil, adalet hukuk istiyoruz’, ‘Açlık grevi kritik durumda, bu sesi duyun’, ‘Hasta değil, direnişçiyiz, yasta değil, direnişteyiz’ ve ‘Yemeğe değil, adalete açlar’ yazılı pankartlar taşındı. Eyleme çevredeki vatandaşlar da destek verdi.
İZMİR
Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSKD) İzmir Şubeleri 65 gündür “İşimi geri istiyorum” talebi ile açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak için Menemen Cemevi’nde 1 günlük açlık grevi başlattı.
Konuyla ilgili açıklama yapan PSKD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yıldız, ülkenin filli olarak KHK’lerle yönetildiğini ifade ederek, KHK’ler ile ihraç edilen bütün kamu emekçilerinin işlerine iade edilmesi gerektiğini söyledi.

HALKIN BİRLİĞİ

diyanet-su-gibi-para

Diyanet Toplumu İslamileştirmek İçin Su Gibi Para harcıyor; Ödenek toplamı 4.3 milyar gösterilen Diyanet, yedi ayda 4.2 milyarı harcadı..!

2016 yılında 6 milyar 517 milyon lira harcama yapan ve harcama büyüklüğü eleştiri konusu olan …