Anasayfa / Haberler / MAYIS ŞEHİTLERİ ANKARA-MAMAKTA ANILDI..!
18-mayis-ankara-1

MAYIS ŞEHİTLERİ ANKARA-MAMAKTA ANILDI..!

Faşizmin Diyarbakır zindanında hunharca katlettiği komünist önder İbrahim Kaypakkaya, Dörtler ve Haki Karer’i anmak için devrimci-demokrat ve ilerici kurumlarca eylem düzenledi.
Eylem Cuma günü 18.30’da Tekmezar H.B.V. Parkı’nda buluşuldu. Ara sokaklardan sloganlarla yürüyen kitle Tuzluçayır Meydanı’na geldi. Burada devrim şehitleri anısına saygı duruşu yapıldı. Ardından basın metni okundu.
Zulmün olduğu yerde direniş ve mücadelenin doğduğu belirtilerek başlayan açıklamada Türkiye’deki devrimci-komünist önderlere ve 18 Mayıs günü katledilen devrim şehitleri İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler’e değinildi. Açıklama, İbrahim Kaypakkaya’nın devrimci tutumu üzerinde durularak devam ederken İbrahim Kaypakkaya’nın düzenden kopuşu temsil ettiğine dikkat çekildi. Bugünkü baskı ve zulüm koşullarında İbrahimler’in, Haki Karerler’in ve Dörtler’in devrimci çizgisinden örnek alınması gerektiği vurgulandı.
Açıklamanın ardından Feyzullah Çınar Parkı’na geçilerek burada anma etkinliği gerçekleştirildi. Devrim şehitleri anısına saygı duruşuyla başlayan etkinlikte, devamında PSAKD Mamak Şube Başkanı Mustafa Demirtaş devrim şehitlerine adanmış bir şiir okudu. “Haki Heval ölümsüzdür!”, “İbrahim Kaypakkaya onurumuzdur!”, “Dörtler yaşıyor kavga sürüyor!” sloganlarının atıldığı etkinlik Grup Tersname’nin müzik dinletisi ile devam etti.
Sonrasında sinevizyon gösterimi gerçekleştirilen etkinlik, 21 Mayıs’ta Çorum’da yapılacak olan mezar anmasına çağrı yapılarak sonlandırıldı.
Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür..!

HALKIN BİRLİĞİ

diyanet-su-gibi-para

Diyanet Toplumu İslamileştirmek İçin Su Gibi Para harcıyor; Ödenek toplamı 4.3 milyar gösterilen Diyanet, yedi ayda 4.2 milyarı harcadı..!

2016 yılında 6 milyar 517 milyon lira harcama yapan ve harcama büyüklüğü eleştiri konusu olan …