Kürdistan Yok demekle Ne Kürt Ulusu ve Nede Kürt Ulusunun Üzerinde Yaşadığı Kürdistan Coğrafyası Yok Olmaz..!

CHP Parti Meclisi Üyesi Diyarbakır da İl Başkanlığı Kongresinde Kürtçe Diyarbakır Türkiye Kürdistan’ın Önemli Bir kenti “dedi Hem Faşist Saray Rejiminin ve hem de Demokrat Geçinen CHP Yönetimi Aynı İnkarcı Tutumu Aldı.
10 Eylülde İl kongresinden CHP PM üyesi Nevaf Bilek “Kürdistan” dediği için Diyarbakır başsavcılığı “Örgüt propagandası” yaptığı iddiasıyla zaman geçirmeden soruşturma başlattı
Böylece CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek hakkında ‘Terör örgütü propagandası’ soruşturması başlatıldı
Kongreye katılan CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, bir televizyon kanalına Kürtçe röportaj verdi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Bilek’in Kürtçe yaptığı açıklamada kullandığı ifadeler incelendi.
Cumhuriyet Başsavcılığı, Bilek’in açıklamasında “Diyarbakır, hakikaten Türkiye Kürdistanı’nda önemli, tarihi bir şehrimiz” şeklindeki sözleri nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.
Hani Kürtçe serbest ve Kürdistan demek yasak olmaktan çıkmıştı. Hani CHP Kürt sorununda olumlu bir çizgiye gelmişti. Aslında Kürt sorununda devletin ve burjuva düzen partilerinin aynı hatta durdukları bir sır değildir. Yalnızca coğrafi sınırlar ve devlet kurma hakkı egemen ulusu Türklere aittir. Türklerin dışındaki ulusal ve ulusal azınlıkların ulusal ve demokratik hakları kabul edilemez ve T.C. devletine diyorsa diğer halkları ona boyun eğmek zorundadırlar. Yüzyıllardan bu Kürt sorununda yana bu inkarcı ve yok sayma politikası uygulamada. Ama T tüm bu faşist ırkçı yok sayma inkar ve imhacı uygulamalara karşın Kürt sorununda dünden bugüne değişen herhangi birşey olmamıştır. Kürt ulusu ve Kürt ulusunun yaşadığı Kürdistan coğrafyası inkar ve reddedilerek ancak Türklerin alt kimliği olarak gösterilerek 3 20 milyonluk bir halk yok edilemez.
Ben inkar ettim yada yasakladım sorun çözüldü yaklaşımı, ulusların ve halkların özgürlüğü ve eşitliğini reddeden faşist şovenist yaklaşımlardır. Cumhur ittifakının Kürt ulusuna yönelik sürdürmüş olduğu kirli savaş ve OHAL-Kayyum rejimiyle inkar ve imha politikasını sınır tanımından sürdürdüğünü biliyor ve yaşıyoruz. Peki demokrasi ve eşitlikten dem vuran başını CHP ve İYİ Partinin çektiği Millet İttifakı Kürt sorununda nerden duruyor.?
Elbette Cumhur ittifakıyla devletin resmi inkar ve imha politikasının yanında duruyor. Faşist İyi Partiye ipleri kaptırmış olan ve içindeki faşist Kemalist ulusalcı kliğinde baskısıyla CHP Kürt sorunundaki inkarcı ve yok saymacı tutumunu, CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek’in, Diyarbakır, hakikaten Türkiye Kürdistanı’nda önemli, tarihi bir şehrimiz” sözlerinin ardında CHP sözcüsü Öztrak Şu açıklamayı yaptı:” “CHP’nin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve grup başkan vekilleri açıklar. Bu çerçevede resmi görüşümüzü açıklıyorum, Diyarbakır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarihi ve kadim bir şehridir. Diyarbakırlı kardeşlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurlu ve saygın vatandaşlarıdır” diye konuştu. Bu açıklamayla CHP’nin aslında “Kürdistan diye bir coğrafi tanımının olmadığını ifade etti. Buda CHP’nin Kürt sorununda yeni açılım yapıyor, Kürtler ile kucaklaşıyor iddialarının ne kadar yalan ve demagoji olduğunu açığa serdi.
Dahası HDP ile bile aynı masada oturmayacağını söyleyen ve kirli savaşa açıktan omuz veren, en iyi Kürt ölü Kürt yaklaşımını savunan İYİ Partinin içinde yer aldığı bir Millet İttifakın da, ne Kürtlere ve ne de işçi ve emekçilere, hak, hukuk, adalet gelmeyecektir. Kürt sorununu savunup bunun eşitlik ve özgürlük mücadelesini yürütenlere yönelik linç kampanyası yürüten Cumhur İttifakına karşı tutum almak bir yana aynı dilde Kürdistan denen bir coğrafya yoktur, Kürt ulusu ve ulusal-demokrat hakları da yoktur diyerek bilenen faşist inkar ve imha politikasına devam eden T.C devleti ve onun savunucusu AKP’den MHP’ye, CHP’den İyi Partiye faşist ve gerici partiler Kürt ve Kürdistan düşmanlığında aynı yolda yürümektedirler. Kürt ulusu kendi varlığını inkar eden ve yok sayan faşist ve inkarcı partilerden hesap sorma bilincini diri tutarak Kürdistanın özgürleşmesi mücadelesini sürdürerek gereken yanıtı vereceklerdir.