İstanbul Seçimlerini Yaklaşık 9 Puan Farkla Kazanan İmamoğlu Beylikdüzü’ndeki Konuşmasında : “Ne sizi aldatacağız, ne de aldanacağız” Dedi !

İstanbulda YSK eliyle yenilenen seçimler yüzde 55’lik bir oy oranıyla İmamoğlu kazandı. İkinci kez seçimlerde başarıyla çıkan İmamoğlu Beylikdüzü’nde destekçilerine yönelik bir konuşma yaptı ‘Aldatıldık’ diyen AKP iktidarına gönderme yaparak,  “ne sizi aldatacağız, ne de aldanacağız” açıklamasında bulundu ve Erdoğanla ortak çalışma istediğini ve intikamcı davranmayacaklarını dillendirerek, AKP-MHP faşist ittifakından hesap sorulmayacağı ifade edlilerek herkese mavi boncuk dağıttı.

Beylikdüzü’nde onbinler yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu karşıladı. Tekrarlanan seçimlerde yeniden başkanlığı kazanan İmamoğlu ilçesinde konuştu.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

“Barışmaya geldik, buluşmaya geldik, uzlaşmaya geldik, konuşmaya, sohbet etmeye geldik. Birbirimizi sevmeye geldik. İstanbul…

Sevgi kazanacak demiştim. Ne mutlu bana ki, sevgi kazandı sevgi.

Benim insanımı çok seviyorum. Ben, yurdum insanını çok seviyorum. Kim olduğunun önemi yok. Etnik kökeni yok, insan var insan.

Biz, insana saygıyla inanca saygıyla, biz bu şehrin çocukları için, o güzel çocukları için, biz bu şehrin enerjisi gençleri için, biz bu şehrin vicdanı kadınları için, biz bu şehrin beyefendileri için kısacası herkes için geldik.

Yıkın bütün önyargıları, zihninizdeki bütün önyargıları yıkın. Hiç kimsenin yaşamı, giyimi, kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik, herkesi…”

NE ALDANACAĞIZ NE ALDATACAĞIZ

“Bu şehirde aklı bilimi tercih eden herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde azınlık diye bir kavram yok. Ermenisi, Süryanisi herkesi kucaklayacağız herkesi. Biz bu şehirde demokrasiyi inşa edeceğiz. Biz bu şehirde adaleti inşa edeceğiz.

Biz bu güzel şehirde size söz veriyorum geleceği inşa edeceğiz geleceği!

Biz bu şehirde maneviyatını bilen, maneviyatına sahip çıkan, milli değerlerine her daim sahip çıkan vatanın yenilmez bütünlüğünü her yerde savunan, her yerde tam bağımsız Türkiye diyen, biz aynı zamanda gelecek için fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Biz size söz veriyoruz, ne sizi aldatacağız, ne de aldanacağız!”

BİR AVUÇ İNSANA CEVAP

“Siyaseti, ahlakla buluşturacağız. Benim bu şehirde hepinize söz veriyorum, çocukların gençlerin Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Güzel işler başaracağız. Çok güzel işler başaracağız. Bu şehirde biliyorum bugün demokrasiyi tamir ettiniz, yaşa İstanbul, yaşa İstanbul!

6 Mayıs’a, o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz. Helal olsun size.

Artık gülelim öyle değil mi? Bu akşam harika bir akşam. Bu akşam muazzam bir akşam.

Hepinizin huzurunda; ben bu güzel yurdumun insanına sesleniyorum Ben bir projeyim, Ben Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim.”

AİLEM YALNIZCA BENİ DESTEKLEYECEK

“Kıymetli hemşehrilerim, size layık olmak için çok çalışacağız. Ben hepinizin huzurunda sevgili eşime, çocuklarıma, ben İstanbul’un gençlerini evlatlarım kabul ediyorum, her şey çok güzel olacak diyen Berkay’a, bu şehrin güzel insanlarına hizmet ederken yine yanımda olacağını bildiğim aileme yürekten teşekkür ediyorum.

Benim ailem, benim nefes almamı sağlayacak. Benim ailem bana güç katacak ama sizin huzurunuzda söz veriyorum benim ailem siyasette ben koşarken sadece bana destek olacak. Siyaset, hizmet alanıdır, görev alanıdır. Hizmet edeceğiz. Ben hepinizin huzurunda CHP Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. İttifakımız İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Her iki il başkanımız da burada. CHP ve İyi Parti il başkanlarımız Buğra Bey ve Canan Hanım’a teşekkür ediyorum. Ben İstanbul ittifakına teşekkür ediyorum. İçinde herkes var. Yol arkadaşlarım var, gönüllüler var.”

TEŞEKKÜR ETTİ

“HDP’li kardeşlerim var, AKP’li kardeşlerim var, MHP’li kardeşlerim var, Saadet Partili kardeşlerim var, BTP’li, DP’li DSP’li hemşerilerim partiler hizmet için araçtır.

Her zaman şunu söyledik, asıl olan millettir, milletimizdir. Her zaman millet üstündür. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunu hiç unutmayacağız. Yarından tezi yok, işimize başlıyoruz. İstanbul için çok çalışacağız.

Hepinize söz veriyorum.

Bu güzel akşamda bizi yalnız bırakmadınız. Bundan sonra da yalnız bırakmayın. İstanbul’da seferberlik başlatacağız. İstanbul’u hep birlikte ayağa kaldıracağız. Hepinize şunu söylemek istiyorum. Kısa zamanda büyük işler başarmamız lazım. Çok çalışmamız lazım. Şimdiden yol arkadaşlığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Sağ olun var olun. Herkese selam söyleyin, herkesi kucaklayın. Kimseyi dışarıda bırakmayın, ayrıştırmayın, herkesi kucaklayın.”

PARTİZANLIK VE LİYAKAT

“Artık partizanlık bitti. Artık liyakat ve ahlak var ahlak. Artık hak, hukuk, adalet var.

Siyasetle de barışacağız. Ben milletimize inanıyorum. Ben milletin demokrasi inancına da inanıyorum. Beni kutlayan sayın Cumhurbaşkanına ve rakibimize de teşekkür ediyorum.

Son mesajımızı hep beraber söyleyelim; her şey çok güzel olacak”

Hayale kapılmadan herşeyin güzel olacak şiarının işçi ve emekçi yığınların faşizme karşı tepkisini etkisiz hale getirilmesi amaçlı kullanılmasına geçit vermemek için daha örgütlü bir savaşım içinde olmak gerekiyor.