İmam Hatip liseleri de isyan etti: Saray destekçilerinin yuvası olarak görülmekten rahatsızız..!

İmam Hatip liseleri de isyan etti: Saray destekçilerinin yuvası olarak görülmekten rahatsızız Liselilerin isyan dalgasına bir bildiri de Kayseri’deki üç imam hatip lisesinden geldi.

Yaklaşık 84 liselinin bulunduğu bildiride öğrenciler, okullarının bir siyasi partinin, partilerin ve Saray destekçisi cemaatlerin yuvası olarak görünmesinden rahatsızlık duyduklarını dile getirdi.

Liseliler bildiride “Bizler siyasi görüşü hükümete yakın kişilerin değil mesleğini severek en güzel şekilde yapan kişilerin bizlerin öğretmeni olmasını istiyoruz.” dedi.

Kayseri’de 3 kız imam hatip lisesinden yayımlanan bildiri:

“Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

Bizler Kayseri’de okuyan 3 farklı liseden 84 öğrenci , Türkiye’de yaşanan liseli tepkilerine bir parça katkı sunmak ve gidişattan rahatsızlığımızı belirtmek için bu bildiriyi kaleme alıyoruz. Bizler okullarımızın bir siyasi partinin siyasi partilerin ve saray destekçisi cemaatlerin yuvası olarak görülmesinden son derece rahatsızız.

Okullarımızda en ufak aykırı sese, farklı görüşlere bir partinin görevlisi gibi hareket eden öğretmenlerimiz ve okul yöneticileri anında müdahale ediyor. Önce okuldaki arkadaşlarımızın içinde öğretmenlerimiz tarafından ötekileştiriliyoruz daha sonra ailelerimize şikayet ediliyoruz.

Adeta büyük bir günah işliyor gibi muamele görüyoruz.

Okullarda cemaatlerin ve hükümetlerin çalışmaları açık bir şekilde öğretmenlerin desteğiyle yürütülürken daha 2 ay önce 3 arkadaşımız Halkçı Gençlik Derneği’ne gittikleri için başlarına gelmeyen kalmadı.

Bizler, liselerin bir partinin arka bahçesiymiş gibi görünmesinden şikayetçiyiz. Bizler siyasi görüşü hükümete yakın kişilerin değil mesleğini severek en güzel şekilde yapan kişilerin bizlerin öğretmeni olmasını istiyoruz.

Sizlerden isteğimiz bu bildiriyi elinizden geldiği kadar paylaşmanız ve bizim sesimizi duyurmamıza destek olmanız.

Son olarak Allah’ın selamı üstünüze olsun!”