Hakkari de Uygulamaya Sokulmaya Çalışılan Kayyum Düzenine Geçit Vermeyelim.!

Saray faşizmi DEM Partinin kazanmış olduğu belediyeli kayyum saldırısıyla ele geçirmek için hayali soruşturma yalanıyla halkın iradesiyle Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış önce gözaltına alındı ve ardından içişleri bakanı tarafından görevden alınarak yerine devletin memuru Vali kayyum olarak atarak halkın iradesi gasp edilmeye çalışılıyor. Kayyum düzeni önce Van da uygulamaya sokulmaya çalışılmıştı. Kürt emekçileri ve dostlarının ortak birleşik direnişi sonucu, Saray faşizminin kayyum düzenini planı boşa çıkarılmıştı.
Osmanlıda oyun çok olduğuna göre Osmanlının torunları AKP-MHP faşist iktidarı DEM Partinin kazandığı belediyeleri, gasp etmek için her fırsatı değerlendirmeye ve hayali suçlamalarla yargı eliyle sandıkta kazanamadıklarını, devletin yargı ve güvenlik güçleriyle halkın iradesinin hiçe sayarak belediyeleri ele geçirme saldırganlığı uygulamaya soktuğu görülüyor.
Bahçelinin İçişleri bakanı Yerlikaya ile görüşmesinin ardında, DEM Partinin kazanmış olduğu belediyelerin bilinen yalanlarla gasp edilmesi için kayyum düzeninin Hakkari de uygulamaya sokulmaya çalışıldığı görülüyor. Kürt halkı ve dostları, DEM Partinin belediyelerini hayali algı operasyonlarıyla gasp etme saldırısına karşı, her yerde ve her alanda Halkın İradesi gasp edilemez şiarıyla sokağa çıkarak protesto eylemleri geliştirmek ve faşist kuşatmayı parçalayıp aşmak gerekiyor. Hakkari belediyesinin gasp edilmesine karşı gösterilecek anti-faşist direniş ve halkın iradesine sahip çıkarak, çeşitli ulus ve ulusal azınlıklardan emekçilerin ortak mücadelesini örgütleyip geliştirerek kayyum düzenine geçit vermemek gerekiyor.
Kürt Halkın İradesi Kayyumlarla Gasp Edilemez..!
Kayyum Düzeni Halkların Birleşik Direnişiyle Bozulacaktır..!

03.06.2024
Halkın Birliği