Gülen Cemaati İtirafçılarıyla CNN, AKP’ye Güzellemeye Devam Ediyor..!

Doğan holdingin CNN kanalında hemen hergün Gülen Cemaati itirafçıları gecenin geç saatlerine kadar Cemaat üzerinde AKP temize çıkarılmaya çalışılıyor.

CNN Türk’te “Türkiye’nin Gündemi” isimli programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz konulara egemen olmadığı halde, ilk okul öğrencileri gibi ne soracağını ve programı nasıl yöneteceğini bilmeden, bol bol kulakçaktan gelen sorularla, programı anlaşılmaz hale getiriyor. Soru soruyor yanıt almadan başka bir soruya geçerek programı anlaşılamaz hale getiriyor.Çünkü sunucu Yılmaz ne AKP’nin ne Cemaatinin politikalarını bilmiyor ve haliyle de ne soru soracağını anlamıyor. O iyi bir program yöneticisi değil. CNN’de bu programları daha iyi yönetecek başkaları olmasına rağmen, apolitik ve konulara egemen olmayan, AKP’yi güzelleme görevini üstlenmiş olan Didem Aslan Yılmaz çok kötü ve başarısız program yapıyor. Yılmaz önüne konanları iyi okuya bilir ama iyi program yapma kapasitesi yok ve izleyenleri oldukça sıkıyor.

Nitekim yetersizliğini bilen Yılmaz ile gazeteci Tuğçe Tatari arasında yaşanan tartışmada bu gerçeği göteriyor.

Cemaate karşı yıllardır mücadele veren az sayıdaki gazeteciden birisi olan Tuğçe Tarari, twitter’da, CNN Turk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı programda örgüt itirafçılarının çıkarılmasını eleştirince, Yılmaz, yakışıksız bir ima ile karşılık verdi.

Didem Arslan Yılmaz, Tatari’nin eleştirileri üzerine twitter hesabından, “Hadi oradan, başka kapıya. Ben birilerinin desteği ile gazeteci olmadım. Tırnaklarımla buraya geldim ya siz” diye karşılık verdi.

Bunun üzerine Tatari de “Kötü bir programdı, çok kötü konuklardı. Bunu söylemek tarafınızdan hayatımda duymadığım imalarla, fışkırmanıza yol açtı” dedi.

CEMAATE VUR AKP’YE SELAM DUR!

Bilindiği gibi yıllarca FETÖ yapılanmasına karşı uzlaşmacı bir tutum sergileyen, Cemaat kontenjanından gelen bazı isimleri kadrosuna alan ve hatta genel yayın yönetmenliği gibi üst düzey görevlere getiren Doğan Grubu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Cemaat karşıtı yayınlara başlamıştı. CNN Türk’te de Didem Arslan Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı “Türkiye’nin Gündemi” adlı programda hafta içi her akşam çoğunlukla eski Cemaat pişmanları ve itirafçıları ekrana getiriliyor. Böylece programlarda objektif bir değerlendirme yapma imkanı kalmıyordu.

Çünkü bu programlarda sadece Cemaat eleştiriliyor, onunla 11 yıl iortaklık yapan, devleti ele geçirmesini sağlayan ve yardım-yataklık eden AKP iktidarı ve Tayyip Erdoğan her türlü eleştirinin üzerinde tutuluyor. Bu tutum, ortak kötülük öznesi haline gelen Cemaati eleştirme kolaylığı olarak görülüyor. Yöntem, “Cemaate vur AKP’ye selam dur” şeklinde özetleniyor.