Gazi Mahallesi’nde bir araç polis tarafından tarandı: 2 kişi infaz edildi..!

Gazi Mahallesi baraj bölgesinde akşam saatlerinde bir araca polis tarafından ateş açıldı. Tokat nüfusuna kayıtlı oldukları belirtilen, Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul isimlerinde iki genç yaşamını yitirdi.

14 Nisan günü Gazi Mahallesi baraj bölgesinde akşam saatlerinde polis arama noktasından durmayan araç, polis tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı. Araçta bulunan 3 genç ağır yaralandı. Yaralılardan ikisi hastaneye getirildiğinde yaşamını yitirdi. Ailelerin ve polisin hastane önünde bekleyişi sürüyor.

Devrimci-demokratların etkin olduğu Gazi Mahallesi polisin sıklıkla operasyon yapıp gözdağı vermek için terör uyguladığı semtlerin başında geliyor. Son olarak ehliyetleri olmadığı için polis kontrolünde kaçmaya çalışan gençler açıkta infaz edilmişlerdir. İki gencinde semtte devrimcilere sempati duyduğu gerçekliğini dikkate aldığımızda polisin polisin bilinçli olarak gençleri katlettiği görülür. Polisin Gazideki infazını lanetliyor ve emekçileri susturma kumpasına karşı çıkmaya çağırıyoruz.ve terörüne sesi kalmayalım