Anasayfa / Haberler / Faşizmi Ne Yapsada Direniş Kazanacaktır: Semih Özakça’nın gazetelerinin arasına dürüm broşürü koymuşlar..!
semih-ve-nuriye-ozgurlukjpg

Faşizmi Ne Yapsada Direniş Kazanacaktır: Semih Özakça’nın gazetelerinin arasına dürüm broşürü koymuşlar..!

KHK ile ihraç edilmelerine direnen tutuklu kamu emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 150. gününde. Yüksel’de defalarca saldırarak kamu emekçilerini gözaltına alan, açlık grevinin 76. gününden bu yana da cezaevinde tutan sermaye devleti, baskı ve çeşitli işkencelerle emekçilerin iradesini kırmaya çalışıyor.

Gülmen ve Özakça’yı tecritte bırakarak, geceleri “Yaşıyor musun” diye uyandırarak, hastane mutfağının yanındaki odalara yerleştirerek açlık grevindeki emekçilere işkence yapan sermaye devletinin son uygulaması, ‘dürüm broşürü’ göndermek oldu.

Esra Özakça, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, cezaevinde Semih Özakça’ya gönderilen gazetelerin arasına dürüm broşürleri koyulduğunu belirtti.

Özakça, “Semih’e verilen gazetelerin arasına dürüm broşürü koyuyorlarmış. Alçaksınız! Bu numara mı irademizi kıracak. Kendinizle karıştırmayın bizi” diye yazdı.

HALKIN BİRLİĞİ

ohal-kalksin

AKP OHAL REJİMİYLE ÖMRÜNÜ UZATMAYA ÇALIŞIYOR..!

Erdoğan, OHAL ile devleti yeniden inşa edeceğini açıkça itiraf ettiğinde bunu nasıl yapacağını da açıklıyordu. …