Faşist çete başı Çakıcı için kurşun atan Barış Duyu’dan mektup: ‘İstihbarata çalıştım’ itirafı..!

Barış Duyu, mafya başı Alaattin Çakıcı’nın tutuklu olduğu dönemde cezaevinden hastaneye getirilirken nakil aracında bekletilmesine kızıp başhekim yardımcısına silahlı saldırı düzenletti. Duyu’nun ismi, İstanbul Adliyesi’nde gazeteci Can Dündar’a düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin görülen yargılamada saldırının azmettiricisi olarak geçmekteydi.

EROİNLE YAKALANDI

Barış Duyu, 2021 yılının son aylarında Bitlis’te aracıyla seyir halindeyken polisler tarafından durduruldu. Yapılan detaylı aramada 16 kilo eroin ele geçirildi. Yargılama sonucunda “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan Duyu’nun 16 yıl hapse mahkum edildiğini halktv.com.tr kamuoyuna duyurdu.

‘DEVLETİMLE 2002 YILINDAN BERİ BAĞLANTILARIM VAR’

Halk tv’nin aktardığı haberin ardından Barış Duyu tutuklu bulunduğu Batman T Tipi Kapalı Cezaevi’nden halktv.com.tr’ye mektup gönderir. Mektubuna,“Bismillahirrahmanirahim… Selamun Aleyküm” diye başlayan Duyu, “Ben Alaattin Çakıcı’nın adamı değilim, tetikçisi de değilim. Ben devletine, dinine, vatanına ve bayrağına bağlı tasavvuf ehli bir vatandaşım. 1998-2011 yılları arasında inşaat sektöründe çelik kalıp bağlantı elemanları imalatı yapan bir sanayiciydim. Fakat belediyeden alacaklarımı alamadığım için ve ortağım rahmetli olduğu için iflas ettim. Devletimle 2002 yılından bu yana bağlantılarım vardı. Ben hükümet yanlısı değil, devlet yanlısı bir vatandaşım” diye yazdı.

‘TUZAK KURULDU’

Eroinle yakalanmasının bir tuzak olduğunu savunan Duyu, “Devletimizin bekasını ilgilendiren bazı durumlar yaşanınca bana tuzak kuruldu ve şu an da insanoğlunun onuruna aykırı, şerefini ayaklar altına alan uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan cezaevindeyim. Fakat dikkatimi çeken mahkemede gizlilik talep ettiğim savunmalarımı hangi yapı ve yahut görevini satan yani namusunu satan kişi ya da kişiler benim beyanlarımı size sattı” ifadelerini kullandı.

‘SİLAHLI EYLEMLERE KATILMADIM’

Devletimle bağlantılarımda ya da diyaloğumda çok şükür hiçbir zaman silahlı eylemlere katılmadım” diyen Duyu, “Devletimizin kendi silahlı gücü varken benim gibi vatansever vatandaşlarının silahına ihtiyacı yoktur. Devletimizin aslan gibi yiğitleri her daim görevlerinin başındadır. Bizler sadece devletimizin duacısıyız” diye yazdı.

‘GİZLİ KAHRAMANIM’

Ülkedeki birçok olayın aydınlatılmasında etkisi olduğunu öne süren Barış Duyu, “Emniyet, jandarma ve istihbarat teşkilatlarımızın gizli kahramanları çoktur. Ben o kahramanlar gibi anılacağıma tetikçi, eroinci gibi anılıyorum. Sizden ricam yaptığınız haberlerde sayın Alaattin Çakıcı’yı benimle yayınlamayın” ifadelerini kullandı.

TEHDİDE ‘İLAHİ ADALET’ SAVUNMASI

Barış Duyu’nun eroinle yakalandığını haberleştirmemizin ardından bir sosyal medya hesabı attığı mesajlarla tehditlerde bulunmuştu. Bu konuya da mektubunda değinen Barış Duyu, “Twitter mesajlarınızı takip ettiriyorum. Sizi tehdit ettiklerini yazmışsınız. İnanın şaşırmadım. Bakın yüce rabbimizin ilahi adaleti tecelli etmiş” diye yazdı.