Emekçi Kadınlarda Yerele seçimlerde Umut Tacziri Burjuva Düzen Partilerine Oy Yok..

31 Mart yerel seçimlerine ilişkin hazırlıklar çoktan başladı. TV’siyle, gazetesiyle kısacası medyasıyla  tüm burjuva partiler arasında bir it dalaşı almış başını gidiyor. Hepsinin programı, halkı bu defa hangi oyunla tuş edip de oylarını alabiliriz fikrine göre belirlenmiş. Bir yanda belediye başkanlığını kapmak için yoğun at yarışı öte yandan , bitmek bilmeyen yalan ve demagoji, AKP’den MHP’ye, İyi Partiden SP’ye, YRP Gelecek Partiye, CHP’ye  yani faşist dinci ve gerici tüm düzen partilerinin el birliğiyle kadın oylarına yönelik dalavereleri de  devam ediyor. Kadınlar, ulusal cinsel ve sınıfsal ayrım ve taciz, tecavüz ve kırımdan başka bir şey vermeyen ve vermeyecek olan burjuva düzen partilerine oy vermeyip, hesap sormalıdır.

Kadınlar eşitlik ve özgürlüğünü savunan ve bunu pratikteki duruşuyla ortaya koyan DEM parti’yi desteklemeliyiz.

Biz daha çok kadın aday gösterdik yalanıyla düzen partilerinin kadınları bir vitrin olarak kullanmaya devam ettikleri gizlenmiyor. AKPli kadınlar kapı kapı dolaşarak devlet olanakları kullanarak  işçi ve emekçi kadınları kandırma çabalarıyla öne çıkıyorlar. Daha neler neler… CHP’nin  kadın kotası tutmadı ama, yaptıkları açıklamalarla  yinede  göz boyama çabalarını sürdürüyorlar. İyi Partiden ‘sinden, MHP’sine, kısaca tüm partiler oy avında. Büyük bir oy potansiyeline sahip olan işçi ve emekçi kadın kitlesini nasıl ederiz de, kendi potamızda eritiriz diye yoğun çaba gösteriyorlar.  Halkın sırtından sağlanan gelirler, yine halkı uyutmak için harcanıyor. Eee, bu düzen nasıl sürgit devam eder… Birkaç yılda bir, bu harcamaları yapmak gerek, yoksa efendilerin sırça köşklerinde rahatları kaçabilir…
Her seçimde aynı oyun, aynı senaryolar. Yalnızca eskiyen yüz-lere yapılmış makyajlar ve aktörlerde bazı değişiklikler. Seçimler öncesinde yapılan yatırımlar, hemen seçimlerin ardından durdurulmuyor mu? Erdoğan’ın şeflik rejimi depremzedelerin tez elden evlerinin yapılıp teslim edileceği ve  depreme karşı  kentsel dönüşümün  gerçekleştirileceğini ve kentsel dönüşümde dönüşüm giderinin yarısının devletçe karşılanacağını açıkladı. Bir yerde umut dağıttı. Ya seçimler sonrası; onlarca kez o duvarlarla birlikte “umutların” gözlerinizin önünde yerle bir edildiğini defalarca görmediniz mi? Gecekondu direnişlerinde belediyeyle, askerle, polisle kısacası devletle yüz yüze gelen kadınlar tartaklanıp, yerlerde sürüklendi mi?
Yine “umut” dağıtıyor “umut” tacirleri. Vitrinlerini süsledikleri bakımlı mallarıyla, işçi ve emekçi kadınların oylarını alma çabasındalar. Görünüşte değer verdikleri, allayıp pulladıkları kadınları aşağılayan, kendi mallarıymış gibi gören, içki sofralarında meze yapan, yasalarıyla, yarattıkları değer yargılarıyla ikinci sınıf insan statüsünde tutan bu düzen ve onun partileri değil mi?
Evet kadınlar; bu “umut” tacirlerine, karşımızda oynanan komediye kanacak, onları oylarımızla destekleyerek, prangaya vurulmuş bedenimize bir halka daha mı ekleyeceğiz. Hayır, hayır, yeter artık demeli bu yüzsüzlüğe. Her alanda kendi seçeneklerimizi, o kürsüyü kullanarak devrim ve sosyalizm kavgasına omuz verecek bağımsız devrimci sosyalist adayları desteklemeliyiz. 

 31 mart seçimlerinde kendi seçeneğimizi yükseltmeliyiz. Bağımsız devrimci sosyalist adayların olmadığı yerlerde boş oy kullanmalıyız. Bu bakımdan militan kadınlara önemli görevler düşmektedir. Bulundukları her alanda, seçim çalışmalarına aktif olarak katılmalı, burjuva partilerinin gerçek yüzünü işçi ve emekçi kadın yığınlarına göstermelidirler.
Bu seçimlerde, “umut” tacirlerinin umutlarını başlarına yıkmak için herkes harekete geçirilmelidir. Öyleyse ne duruyorsunuz kadınlar, uyanın hareket geçin: Faşist Dinci Gerici düzen Partilerine Oy Verme Hesap Sor!

Oylarımız DEM partiye..!