Elif Bülbül Yoldaşı Elim Bir Trafik Kazasında Kaybettik;Tüm Emekçilerin Başı Sağ Olsun..!

K.Maraş’ın Nurhak ilçesinde dünyaya merhaba diyen Elif Bülbül yoldaş, nice zorluklar ve yoksulluklarla mücadele etmiş ve daha genç yaşında eşinin de etkisiyle Hareketimizin bir sempatizana ve destekçisi olmuştur.
Yaşam koşullarının yurtdışında yaşamaya ittiği Elif yoldaş yerleşmiş olduğu Fransa’nın Nancy kentinde Halkın Birliği’nin savunucusu olarak her yürüyüşe, mitinglere, gecelerde ve etkinliklere katıldı ve mücadeleye omuz vermeye çalıştı. Fransa-Nacyde ilk derneğin açılması sürecinde hem etrafını teşvik etmiş ve hem de sürekli katılım sağlayarak çalışmalara omuz vermişti.
Eşiyle birlikte çocuklarını da devrimci mücadelenin bir yerinde tutmamalarını salık veren tutum içinde oldu. Tatil amacıyla Pazar günü çıkmış olduğu yolculukta 30 Nisan 2024 tarihinde trafik kazasında kaybetmiş bulunuyoruz. Elif yoldaş gülen yüzü ve eleştirici yaklaşımları ve devrimci mücadeleye esirgemediği desteği ve sahiplenmeci özellikleriyle, devrimci ve sosyalizm mücadelemizde yaşayacaktır.
Elif Bülbül yoldaşı erken bir zamanda kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Bu acımızı örgütlü mücadelemize dönüştürerek ancak Elif yoldaşın anısını yaşatacağımızı unutmayalım.

Halkın Birliği Okurları olarak Bülbül ailesine, dostlarına ve yoldaşlarına başı sağlığı diliyor, acılarını paylaşıyoruz.
              Fransa-Nancy Halkın Birliği Okurları