Anasayfa / Haberler / Diyarbakır’da tutsak aileler çocuklarına destek için açlık grevinde..!
diyarbakir-aclik-grevijpg

Diyarbakır’da tutsak aileler çocuklarına destek için açlık grevinde..!

Diyarbakır’da iki gün dönüşümlü şekilde süren açlık grevini, bugün 5. grup devraldı.

Cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine destek vermek için Diyarbakır’da tutuklu yakınları dönüşümlü açlık grevine başlamıştı.

Grup adına DBP Diyarbakır Eş Başkanı Ruşen Akça Kürtçe yaptığı açıklamada mahpusların direnişini sahiplenme çağrısı yaparken, aileler öncülüğünde başlayan açlık grevlerinin 10 gündür sürdüğünü, halkın açlık grevlerine destek olması gerektiğini dile getirdi.

Tutuklu yakınlarından Şehriban Uyanık, kızının 55 gündür Sincan Cezaevinde açlık grevinde olduğunu anlatarak şunları söyledi: “Kızım ve arkadaşları için burada oturma eylemindeyim. Onlar başkanları için ve yurtlarının tarumar edilmesine tepki vermek için açlık grevindeler. Sonuna kadar her ne pahasına olursa olsun, istekleri yerine getirilene kadar onlarla olacağız” dedi.

‘KARDEŞİMDEN 15 GÜNDÜR HABER ALAMIYORUM’

Balıkesir Cezaevinde kardeşinin açlık grevinde olduğunu anlatan Herdem Kızıldemir ise, “Kardeşimle 15 gündür iletişim kuramadım, açlık grevinin kaçıncı gününde bilgi alamıyoruz. Görüşe gidip gelmemiz sıkıntılı olduğu için gidemiyoruz sürekli ve avukatlardan sağlıklı bilgi alamıyoruz. Cezaevlerindeki direnişe destek olmak, onların sesinin duyulmasını sağlamak için bizler de açlık grevindeyiz” dedi.

HALKIN BİRLİĞİ

ANF Images

25.Kürt Kültür Festivali on binlerin katılımıyla Almanya-Kölnde Yapıldı..!

Kürt Kültür Festivali on binlerin katılımıyla Almanya-Kölnde Yapıldı..! Avrupa’daki Kürdistanlıların en büyük ve uzun soluklu …