CHP’de Jokey Değişti Ama At Yerinde Duruyor..!

CHP’in 38. Konferansında seçimleri kaybeden Kılıçtaroğlu’nun karşısına “değişimcilerin” adayı olarak çıkan Özgür Özel kazandı. Aslında CHP’de jokey değişti ama at yine yerinde duruyor. Asıl olan CHP’nin faşizme yedek lastiği politikalarından kopması gerekiyor.
Emperyalizme, özelleştirmeye, Kemalizme, dinsel gericiliğe, Kürt sorununa, demokrasi ve özgürlükler sorununa demokratik halkçı bir hatta yaklaşmadan, makyaj değişimler ile, faşist ve gericiler ile ittifak politikasını temel alıp, emekçileri sokakta eyleme geçmekten alıkoyan politikalarla sistemin ayakta tutulmasına hizmet eden politikalardan kopuş gerçekleştirmeden CHP’de yönetim değişimi ile emekçilerin yararına köklü yeni bir yol açmayacaktır.
İstanbul belediye başkanlığını Kuranı Kerim okumasıyla açan, faşist İyi Parti ile kuzu sarması olan , katliamcı Topal Osmana , faşist Türkeş’e selam duran Başını İstanbul Belediye başkanı İmamoğlunun çektiği İmamoğlu’nun önderlik yaptığı Özgür Özel kliğinin, sistemden kopan ve saraya karşı öfke duyan emekçileri arka kapıdan Kemalizm’i köpürterek sisteme bağlayarak itfaiyeci rolünü oynamaktan öteye gitmeyeceğini görerek, hayallerden değil gerçeklerden hareket etmek ve CHP’nin sistemi onararak faşizme koltuk değnekliği yapan politikalarını teşhir ederek emekçileri bilinçlendirip yeni tuzaklardan uzak tutmak gerekiyor.